Lyžovačky na svetovom snehu

Prečo ísť lyžovať niekam mimo Slovenska? Vieme, že sneh je biely aj v Rakúsku, Taliansku iných krajinách, takže si kladiete otázku, prečo ísť lyžovať do zahraničia, keď máme sneh a zjazdovky aj u nás?
Lyžovať nie je len o pocite zísť rýchlo dolu kopcom, lyžovanie je aj o prežití momentu, keď brázdite na novo napadanom snehu na širokej zjazdovke a ste široko ďaleko jeden z mála a nemusíte sa báť o svoj priestor. Lyžovanie je aj o oddychu s pravým capuccinom na lehátku, aleho horským čajom. Lyžovanie je aj o možnosti užiť si ho v júni na ľadovci, alebo kedykoľvek počas celého roka.

Rakúsko
Lyžovanie po celý rok

Lyže, snowboard i bežky sa zídu v Rakúsku po celý rok! Lyžiarske strediská s celoročnou prevádzkou Vám doprajú radosť z pohybu 12 mesiacov v roku.

Nádherné zjazdovky, zasnežené svahy na túry a celoročná radosť z lyžovačky na ľadovcoch … v zimnom raji lyžovania, Rakúsku, si príde každý na svoje. Nezáleží na tom, či ide o zelenáča alebo profíka – radosť zo zimy je zaručená.

Celoročné strediská

Mölltaler Gletscher / Korutánsko
S viac ako 450 cm prírodného snehu na vrchole zimnej sezóny a kompaktnej podložke z umelého snehu môžu lyžiari i snowboardéri vystrájať na tratiach od vrcholnej stanice Schareck až úplne do údolia – na stanicu Schwarzkopflift. Vo výškach od 2100 do 3 122 m láka ľadovec Mölltaler Gletscher s cca 50 km tratí a 9 skvelými možnosťami dopravy na vrchol. Do lyžiarskeho strediska z údolnej stanice v nadm. výške 1 200 m sa dostanete zubačkou Gletscher Express za necelých 8 minút -lyžiarska škola čaká na medzistanici vo výške 2 200 m. Trať 6-miestnej kabínky Eisseebahn vedie priamo ďalej do stanice v nadm. výške 2 800 m a privedie až k ľadovému palácu „Glaspalast” do horskej reštaurácie Eissee. Najvyššie situovanými dráhami je Gletscher Jet (6-sedačka s bublinou) a 2-sedačka 3000, sprístupňujúce 4 zjazdovky na „kopci” Schareck.
Mölltaler Gletscher
Kitzsteinhorn / SalzburgerLand
V srdci Rakúska, ľahko a pohodlne dostupné = jediné stredisko s ľadovcom v Salzbursku. 19 najmodernejších lanoviek a vlekov až nad 3 000 m = absolútna záruka istoty bieleho raja na trati.Kitzsteinhorn nie je iba najvyšším soľnohradským vrchom pre lyžiarov – je i najvyššou „rozhľadňou”. Z terás na vrcholovej stanice je výhľad na všetky 3-tisícovky úchvatnejší než v panoramatickom kine.
Kitzsteinhorn
Dachstein / Štajersko
Fascinujúca jazda vysunutou lanovkou, vznášajúcou sa bez sťažňa uprostred ohromujúcej kulisy južných stien pohoria Dachstein, na trati s rozdielom 1000 výškových metrov, otvárajúcou v priebehu niekoľkých minút bránu celoročného lyžiarskeho raja na ľadovci Dachsteingletscher v nadm. výške 2700 m. Trate na ľadovci Dachstein nemajú trhliny, takže sú vhodné i pre začiatočníkov. Na ľadovci sú v prevádzke 3 vleky a jedna 2-sedačka. I nebežkárov očarí letné tréningové stredisko pre bežkárov, s dôkladne upravenými a vyznačenými tréningovými okruhmi o dĺžke 15 km. Temperamentní machri si neodpustia snowboard-funpark a milovníci túr na lyžiach priam zaplesajú!
Dachstein
Hinertux, Stubai, Pitztal, Kaunertal / Tirolsko
Tirolsko ponúka päticu (aj s ľadovcom Rettenbach-Tiefenbach) celoročne otvorených lyžiarskych stredísk na ľadovcoch: okrem začiatočníkov a profíkov si prídu v ideálnych podmienkach na množstve zjazdoviek a starostlivo upravených bežkárskych okruhoch na svoje rovnako machri na snowboardoch, ako rozvážni bežkári.
Rettenbach-Tiefenbach
Kaunertal
Stubai
Pitztal
Hintertux

 

Ďalšie strediská – výber

Nassfeld / Korutánsko
Lyžiarske stredisko pre mladých sa nachádza v Kärnten pri talianskych hraniciach. Za lyžovačkou sem chodí aj veľká časť talianskej mládeže, z tejto časti pomedzia, Záruka snehu, bezpečné trate, vyše 100 km zjazdoviek, bežky 300 km. Zaručené lyžovanie počas celej sezóny – priaznivé snehové podmienky zaisťuje nadm. výška a 150 ks snežných diel.
Nassfeld
Bad Kleinkircheim
Najväčšie lyžiarske stredisko v Korutánsku známe ako “SKI-WELTCUP” ponúka 90 km perfektne upravených lyžiarskych tratí všetkých náročností s 32 vlekmi a lanovkami. Po ukončení lyžovačky môžete navštíviť termálne aquaparky s vnútornými a vonkajšími bazénmi, zahrať si tenis alebo zabaviť sa v miestnych reštauráciách alebo baroch.
Bad Kleinkircheim
Taliansko
Dolomity očaria vždy

Lyžiarske Taliansko je najvyhľadávanejšou zimnou destináciou. Alpy sú tu známe ako Dolomiti. Charakteristické skalnaté útvary vytvárajú nádherné scenérie.

V obľube našich lyžiarov sú lyžiarske terény v areáloch Dolomiti Superski a v Skirama Dolomiti. Nachádzajú sa v talianskom regióne Trentino a zahŕňajú ski-strediská: Arabba, Val di Fiemme, Cortina d´Ampezzo, alebo rodinami obľúbená Marilleva, ktorá je spojená s Madonna di Campiglio, sen každého lyžiara – lyžiarsky kolotoč Sella Ronda by nemal chýbať medzi trofejami žiadneho alpského lyžiara.

Najznámejšie strediská

Sella Ronda
Nezabudnuteľným zážitkom pre každého lyžiara je zlyžovanie bieleho kolotoča Sella Ronda, ktorý združuje 4 lyžiarske strediská s celkovou dĺžkou zjazdoviek 487 km (bez použitia skibusu je prepojených „len“ 350 km lyžiarskych tratí), ktorý obklopuje horský masív Gruppo del Sella. (3.150 m.n.m) a tak spája 4 sveto-známe lyžiarske strediská: Val Gardena-Alpe di Siusi, Alta Badia, Val di Fassa e Carezza, Arabba-Marmolada, s prevažne strednou až ľahkou obtiažnosťou zjazdoviek.
Sella Ronda
Val Gardena
So strediskami Wolkenstein, Selva Gardena, Ortisei, Santa Cristina, Plan de Gralba. Má okolo 175 km prvotriednych zjazdoviek, krásne scenérie Dolomitov. Je súčasťou okruhu Sella Ronda (spolu viac ako 200 km zjazdoviek). Prepravné zariadenia patria k svetovej špičke. Po celú sezónu sú lyžiarske trate vynikajúco upravované, perfektné ubytovacie zariadenia, k tomu množstvo obchodov, kaviarničiek, cukrární, reštaurácií. Toto všetko dáva Val Gardene punc svetového strediska.
Val Gardena
Val di Fassa
Patrí k popredným ski strediskám v Dolomitoch. Nachádza sa v ich centre. Mestečká Moena, Campitello a Canazei poskytujú ubytovanie lyžiarom. V údolí je 120 km zjazdoviek, ski stredisko je prepojené so susednou Arabba a Val Gardena. Je súčasťou spomínaného lyžiarského okruhu Sella Ronda. Hlavný areál Belvedere-Rodella má 40 km zjazdových tratí, Alba di Canazei a jej krásna čierna zjazdovka, kde vás možno stretnete aj fenomenálny slalomár Alberto Tomba.
Val di Fassa
Cortina d´Ampezzo
Zimné olympijské stredisko ležiace v kotline obklopené na každej svetovej strane jednou trojtisícovkou. Priamo z moderného mestečka vyrážajú kabínky do lyžiarskych kotlín. Ostatné areály (San Vito di Cadore, Misurina, Auronzo) sú prístupné miestnymi skibusmi. Najvyššie položené zjazdovky pokrýva sneh až do mája. K dispozícii sú upravené trate, alebo volné svahy všetkých obtiažností. Terénov je v Cortine toľko, že týždeň nemusíte použiť stejnú trasu – spolu 155 km.
Cortina d´Ampezzo
Val di Fiemme
Najobľúbenejšie lyžiarske stredisko v Taliansku (podľa našich zákazníkov) ponúka lyžiarske terény všetkých obtiažností, v správnom pomere – pre začiatočníkov a malé deti, ale aj terény pre najpokročilejších lyžiarov, sa nachádzajú v nadmorskej výške do 2.415 m. Nájdete tu 8 lyžiarskych areálov: Ski Center Latemar, Ski Area Alpe Lusia, Alpe Cermis, Passo Rolle, Lavazé, Oclini, Nova Ponente a Monte S.Pietro s 98% zasnežovaných lyžiarskych tratí
Val di Fiemme
Arabba - Marmolada
Patrí vďaka vysokému percentu zjazdoviek strednej a vyššej náročnosti k špičke nielen v Taliansku, ale v celej Európe. Centrálne mestečká Arabba a Malga Ciapela sú cieľom milovníkov skialpinismu aj lyžiarov – turistov. ľadovec Marmolada má svahy orientovaných na sever. Umelé zasnežovanie na 52 km zaručuje v stredisku perfektnú zimnú ale aj jarnú lyžovačku. Nájdete tu 62 km tratí a 32 lanoviek. Napojenie na kolotoč okolo skalnatého masívu Gruppo Sella – Sella Ronda.
Arabba – Marmolada
Francúzsko
Nakuknite do Savoiských Álp

Savoiské Alpy a ich obrovské lyžiarske strediská prekonávajú rekordy v rozmeroch, množstve zjazdoviek, počte vlekov.

Spoločným prvkom francúzskych lyžiarskych stredísk sú lyžiarske osady vybudované vysoko v horách všetko sa podriaďuje jedinému účelu – dokonalému zážitku z lyžovačky, hotely stojace priamo na zjazdovkách moderné vysokokapacitné vleky a súvisiace technické vybavenie, Francúzi napĺňajú zásadu “dostupnosť na lyžiach”, preto vzájomne prepájajú jednotlivé strediská lanovkami do obrovských obdivuhodných areálov.

Najznámejšie strediská

Alpe d´Huez
Spojené lyžiarske strediská: Huez en Oisans, Oz en Oisans, Auris Oisans, Vaujany a Villard-Reculas, sú vzájomne prepojené vlekmi a spolu ponúkajú 230km lyžovačky pre začiatočníkov až expertov. Svahy na lyžovanie s rozlohou 10.0000 ha, prevýšenie 2.230m. Geograficky je okolie členité tak, že ponúka trate od zelených (vhodné na výuku lyžovania) cez čierne ( celk. 237km, značené 118km) po ľadovec. Moderné dopravné vybavenie s kapacitou lanoviek 102.600 lyžiarov / hodinu.
Alpe d´Huez
Vars Risoul
Lyžiarske strediská Vars a Risoul ležia v južných Alpách, nádherné prírodné prostredie, ideálny tvar terénu vytvorili skvelý mix podmienok pre vybudovanie kvalitného lyžiarskeho areálu. Vysoko položené lyžiarske osady vybudované klasicky po francúzsky poskytujú ubytovanie s priamym vstupom na zjazdovky v moderných účelných rezidenciách. V dvoch susedných prírodných kotloch ležia centrá oblasti Vars a Risoul. Parametre rodinnej lyžovačky sú splnené, pozor na slnečné lúče!
Risoul
Val d´Isere
Koktail vhodný pre začiatočníkov aj majstrov, prepojením “na lyžiach” s Tignes tvoria spoločnú lyžiarsku arénu Espace Killy. Názov vznikol na počesť legendárneho lyžiarskeho fenoména Jean-Claude Killy, ktorý sa tu učil lyžovať. FIS stredisko olympijských kvalít, poriada pravidelne závody svetového pohára. Navštevujú ho tie najznámejšie svetové celebrity. 300km značených zjazdoviek, voľné terény, ľadovcové svahy, snowparky, školy lyžovanias – dokonalá lyžovačka.
Val d´Isere
Meribel
Máloktorá lyžiarska oblasť na svete môže ponúknuť 600km “na lyžiach” dostupných udržiava-ných zjazdoviek ako 3-Valles. Tento gigantický lyžiarsky areál tvoria preslávené – vzájomne prepojené lyžiarske strediská: Courchevel, Meribel, Val Thorens, Les Menuires Saint Martin, La Tania, Orelle, Brides Les Bains, ktoré ponúkajú všetko čo lyžiarove srdce potrebuje. Meribel leží priamo v centre. Najmodernejšie vysokokapacitné lanovky a technické vybavenie prispieva k vysokému konfortu lyžovačky.
Meribel
Chamonix
Prestížne francúzske stredisko Chamonix leží na rozhraní Talianska, Švajčiarska a Francúzska pod masívom najvyšieho vrcholu Európy (Mont Blanc 4.810 m). Vstupnou bránou do strediska je tunel Monte Bianco, ktorým vedie diaľnica z Talianska začínajúci v Courmayeuri. Chamonix sa nachádza v prostredí strmých hôr medzi alpskými velikánmi, pripomína svojim štýlom skôr rakúsky štandard než tipické francúzske ski-mestečká, ktoré bývajú vybudované priamo na lyžiarskych svahoch.
Chamonix
Les 2 Alpes
Lyžiarska sezóna trvá od konca novembra až do konca apríla. 102 značených ski-terénov všetkých obtiažností včetne ľadovca. Premáva tu 51 vlekov a lanoviek. Zasnežovanie na 50ha nižšie položených svahov zabezpečuje 214 snežných diel. Pre milovníkov bežiek je v stredisku 25km stopy. Snowpark s famóznym vybavením umelými skokanskými rampami vyhľadávajú vyznavači freestyle z celého sveta. Najväčšia ľadovcová lyžiarska plocha v Európe. Stredisko vzhľadom pripomína ťaví chrbát.
Les 2 Alpes
Švajčiarsko
Luxus na snehu

Doprajte si precíznosť až dokonalosť spojenú s luxusom najvyššej kategórie počas lyžovačky vo švajčiarskych top-ski-strediskách Saastal, Zermatt, St. Moritz, Verbier, Wengen, alebo rovno navštívte Davos – kráľa vo svete lyžovania.

Švajčiari chápu lyžovanie ako životný štýl, preto ich dokonalý servis a lyžiarske svahy navštevujú aj celebrity z celého sveta. Ich predvádzanie a módne výstrelky asi zatienia vašu trojtisícovú výstroj, ale nedajte sa znechutiť. Venujte sa svojim oblúkom na snehu, vychutnávajte si dovolenku a špičkové lyžovanie Švajčiarsko.

Najznámejšie strediská

Zermatt
Alpy majú v okolí Zermattu najvyššie položené lyžiarske trate, ktoré sa nachádzajú pod Matterhorn-om (4.478m – taliansky Cervino). V okolí je niekoľko ďalších 4-tisícoviek. Premávka lanoviek a vlekov na ľadovci je coloročná. Zo sedla vo výške 3.479m, ktoré tvorí švajčiarsko-taliansku hranicu sa môžete spustiť do talianskej časti areálu – Breuil Cervinia a Valtournenche. K dispozícii 245km zjazdoviek ( 23% začiatočníci, 44% pokročilí, 33% profi ), kapacita strediska 65.000 osôb / hod.
Zermatt
St. Moritz
Lyžiarske stredisko svetového mena bolo už dva krát dejiskom olympiády. Pôvabné, slnkom zaliate zjazdovky a pláne Corviglia a Marguns ponúkajú skvelé terény pre lyžovanie malým i veľkým, začiatočníkom i majstrom, početné reštaurácie na snehu s občerstvením bez vyzúvania lyží. Závistlivci radi udeľujú stredisku prívlastok St. Moritz “snobský”, ale v skutočnosti majú na mysli kvalitné lyžovanie a jemne drahšia zimná dovolenka zodpovedajúca svetovosti strediska – ! bomba ! – lyžovačka.
St. Moritz
Davos
Päťhviezdový Davos je kráľom medzi lyžiar strediskami, navštevujú ho v hojných húfoch svetové celebrity, strediská: Jakobshorn, Madrisa, Parsen, Pischa, Rinerhorn sa rozprestierajú na všetky strany okolo mesta, ponúkajú všetko, čo si viete v súvislosti s lyžovačkou predstaviť, lyžiarske stredisko má celkom 512km zjazdovky (3. miesto Alpy), 89 lanoviek, reštaurácie, všetky možné atrakcie, super lyžovačka, ceny sú samozrejme primerane vyššie ako všade inde, lyžovanie a dovolenka pre náročných.
Davos
Wengen
Rozľahlé stredisko lyžovania leží pod alpským velikánom (Eiger 3.970m). Stredisko ponúka lyžovanie v troch oblastiach od vrcholu Oberjoch (2.486m) cez osadu Grindelwald na vrchol Lauberhorn (2.400m) do Wengenu. Odtiaľ smerom na Schlitthorn (2.971m) leží ďalšia veľká lyžiarska oblasť. kde prevažujú stredne ťažké zjazdové trate. Lyžovačka v prašane, prekrásna panoráma na okolité 4-tisícovky, horolezectvo, ski-alpinizmus, paraglaiding a mnoho iných atrakcí.
Wengen
Adelboden-Lenk
Rozsiahla lyžiarska oblasť vznikla poprepájaním dvoch lyžiarskych osád Adelboden a Lenk ktoré oddeľuje horský hrebeň, cez ktorý vedie 6 ski-prechodov. Areál patrí k najlepším vo Švajčiarsku. Lyžovanie na 300km lyžiarskych tratí, k dispozícii 79 lanoviek a vlekov, 62km bežeckých tratí, snowboard park a carvingové zjazdovky. Po lyžovačke sa môžete zabaviť jazdou na saniach, alebo pri posedení v niektorej z reštaurácií a barov, zaplávať si v krytej plavárni.
Adelboden
Crans Montana
Je určené na lyžovanie tak začiatočníkom, ako profíkom, 140km 100%-ných zjazdoviek, navštevujú lyžiari z celého sveta, aj známe osobnosti. Areál vznikol prepojením 4 horských osád Crans, Montana, Aminona, Violettes pod ľadovcom Wildstrubel (3.243m). Stredisko pravidelne usporiadáva závody svetového pohára v zjazdovom lyžovaní. Za 6 dňový skipas získate 10,- CHF bonus v restaurácii. Požičovne lyží, carving, snowboard, bežky, sánky, snežný tobogán.
Crans Montana
USA - Vail / Beaver Creek
Svetové strediská, tu začína World Cup každoročne a Vy kde?

Veľmi populárny lyžiarsky areál Beaver Creek otvorili len v roku 1980 a už patrí medzi top destinácie v Colorade.

Najväčšie lyžiarske stredisko v USA je oblasť Vail s plochou zjazdoviek viac ako 20 kilometrov štvorcových. Ak máte radi adrenalín, stredisko Silverton patrí medzi najnebezpečnejšie v Amerike, najľahšia zjazdovka má sklon 35 stupňov a aj preto, že je to najvyššie položené stredisko v Severnej Amerike, všetci pracovníci vlekov musia mať protilavínové vybavenie.

Najznámejšie strediská

Beaver Creek
Spoznajte miesto, kde trénujú tí najlepší pretekári, miesto kde sa konajú svetové preteky, miesto ktoré Vás očarí a donúti vrátiť sa späť a spoznávať ho ďalej. V roku 2015 Bude mať stredisko Beaver Creek spoločne so strediskom Vail tú česť, že bude organizovať Svetové preteky v lyžovaní. Neváhajte a objednajte si svoje miesto v úžasnom stredisku už teraz.
Beaver Creek
Vail
Vail nádherné a najväčšie stredisko v USA s viac ako 300 slnečnými dňami v roku. V tomto si príde na svoje každý lyžiar. Ponúka čierne zjazdovky pre ozajstných akčných lyžiarov až po široké pláne, kde si môžete svoje lyžovanie užiť a tešiť sa z čerstvo napadaného snehu. Vyberte si z kvalitného ubytovania rôzneho druhu, podľa Vašich preferencií a top servisu v stravovaní. Miestny obyvatelia hovoria: „Nemôžete povedať ste že lyžovali, pokiaľ ste nelyžovali vo Vail.“
Vail
Silverton
Stredisko lyžovania pre skúsených lyžiarov vo voľnom teréne. Sedačka Vás vyvezie hore a môžete sa blázniť v nedotknutom snehu. Free ride, heliskiing. Pre tých lyžiarov, ktorí sú tu prvý krát, odporúčame lyžovanie so sprievodcom. Tu zažijete lyžovanie presne take aké ma byť.
Silverton
USA - Sun Valley
Luxus na počkanie

Sun Valley bolo prvým americkým luxusným střediskem. Je domovom bohatých a slávných počas zimnej sezóny. Všetci tu majú luxusné chatky na úpatí zjazdoviek.

Na stenách hotela Sun Valley nájdete fotky Clinta Eastwooda, Garyho Coopera a Ernesta Hemingwaye. Bruce Willis na tomto mieste vlastní jednu z hôr – Soldier Mountain Ski Area západne od Hailey. Poďte si aj Vy užiť luxus na lyžovačke a spoznáte iný rozmer lyžovania.

Najznámejšie strediská

Sun Valley
Nový Zéland - Mt. Ruapehu
Vyskúšajte sneh na opačnej pologuli

Mt. Ruapehu je stredisko s najvyššou lanovkou na Novom Zélande, je tu trať s najdlhším vertikálnym zostupom v Austroázii, a aj preto poskytuje rôzne škály zjazdových tratí, väčší výber a väčšiu slobodu. Skipass Mt. Ruapehu platí do oboch lyžiarskych areálov Turoa a Whakapapa.

Najznámejšie strediská

Turoa
Turoa Ski Area sa nachádza na južnej strane pohoria Mt. Ruapehu, ktorý je domovom pôvodných obyvateľov Ngati Venuku.
Mt. Ruapehu
Whakapapa
Whakapapa Ski Area je na severnej strane, ktorú po stáročia obývali Ngati Tuwharetoa. Najvyššie zjazdovky sa nachádzajú práve v tomto území domorodých obyvateľov.
Mt. Ruapehu

 

 

USA-Vail Dvojlôžková izba
  • Hotel COMFORT INN BEAVER CREEK***
  • Hotel THE SEBASTIAN VAIL****+
  • Cena spiatočnej letenky vrátane letiskových poplatkov
Cena od / os €56
Cena od / os €106
Od / osoba €800

 

USA-Sun Valley Dvojlôžková izba
  • Hotel THE ELKHORN RESORT***
  • Hotel SUN VALLEY LODGE***
  • Cena spiatočnej letenky vrátane letiskových poplatkov
Cena od / os €44
Cena od /os €68
Od / osoba €870

 

Nový Zéland-Mt. Ruapehu Dvojlôžková izba
  • Hotel BAYVIEW CHATEAU TONGARIRO***+
  • Hotel THE PARK TRAVELLERS LODGE***
  • Cena spiatočnej letenky vrátane letiskových poplatkov
Cena od / os €59
Cena od / os €35
Od / osoba €1250

Ceny a pobyty lyžovačiek v Rakúsku, Taliansku, Francúzsku a Švajčiarsku Vám pripravíme na mieru podľa Vašich požiadaviek. V USA a na Novom Zélande Vám vieme zabezpečiť aj iné ubytovacie kapacity.