Nový Zéland – veľký okruh

Veľký okruh zo severného na južný ostrov, z Aucklandu do Christchurchu

Ostrovný štát Nový Zéland se nacháza v južnom Pacifiku neďaleko Austrálie. Tvoria ho severný a južný ostrov a niekoľko menších ostrovov. Nádherná krajina sa v posledných rokoch preslávila hlavne kvôli trilógii Pán Prsteňov.

Na Novom Zélande nájdete rozmanitosť krajiny – pláže, stepi a buše až po ľadovce. Na severnom ostrove sa nachádza niekoľko činných sopiek, ale takiež termálne pramene s liečivými účinkami. Žije tu vták kiwi. Nový Zéland je takiež veľmi atraktivny pre milovníkov adrenalinových sportov napr. rafting, kajak, bungee jumping, potápanie, jachting, wakeboard … Pôvodné Maorské kmeňové umeníe láká milovníkov histórie.

Na Novom Zélande je veľmi veľa vecí k videniu, kopec zážitkov a ak sa na dovolenku vyberiete na Nový Zéland, určite nebudete sklamani.

Deň 1 - 3
Odlet z Viedne (možnosť odletu aj z Prahy)

S príletom do Aucklandu, presun do oblasti Waitomo.

Deň 4
Waitomo Caves

Prehliadka krasových jaskýň, v ktorých žijú svietiace červy (glow worm), možnosť  Black Water Rafting (plavba na veľkej duši po jaskyni resp. pre náročnejších aj so zlanovanim), prestun do Tongariro NP.

Deň 5 - 6
National Park Tongariro

Celodenný výlet v oblasti sopiek v NP Tongariro, malé nenáročné túry okolo troch sopiek, prehliadka lyžiarskeho strediska Mt. Ruapehu, možnosť dostať sa lanovkou na vrchol. Pre náročnejších – možnosť spraviť túru Tongariro Crossing.  Nasledujúci deň poldenný výlet na kajaku na  Whakapapa River a presun popri jazere Taupo, ktoré je rybárskym rajom, so zastavením na mohutných vodopádoch  Huka Falls, okúpaním sa v prírodnom termálnom jazere v okolí  Wai-o-Tapu, do kúpeľného mesta Rotorua.

Deň 7 - 8
Rotorua

Centrum maorskej kultúry a kúpeľné mesto je najvyhľadávanejším cieľom turistov na Severnom ostrove … Prehliadka Government Gardens, možnosť navštíviť Rotorua Museum of Art and History, návšteva Kuirau Park s roztrúsenými bublajúcimi bahennými jazierkami. Nasledujúci deň návšteva Te Puia – termálna oblasť Whakarewarewa, ktorú tvoria dva samostatné časti New Zealand Maori Arts and Crafts Institure a Whakarewarewa Thermal Village (rezbárska škola, Kiwi House, zhromažďovací dom Te Aronui-a-Rua a Wahiao, maorská kultúra).  Presun do Taurangy.

Deň 9
Mt. Maunganui

Výstup na The Mount –  hodinová pešia túra s nádhernými výhľadmi na Bay of Plenty a okolité ostrovčeky – výstup patrí medzi 101 Must-Do´s for Kiwis, zastávka na Waihi Beach (kúpanie) a večený kajak vo Whitianga.

Deň 10 - 11
Whitianga

Hot Water Beach, Cathedral Cove, kúpanie v Mercury Bay, večerné zálivy v Cooks Bay.

Deň 12
Coromandel

Z Whitiangy sa presunieme po nádhernej pobrežnej trase až do Aucklandu, cestou sa zastavíme  Peninsula – Creek Driving Railway, prechadzame cez Thames, Sea Bird Coast az do Aucklandu, kde žije až jedna tretina obyvateľstva Nového Zélandu, má svoj vlastný životný štýl a žije tam veľa rôznych národností, kde cítiť maorský a pacifickýž vplyv.  Je to najväčšie polynézske mesto na svete.

Deň 13 - 14
Auckland

Dopoludňajšia prehliadka Aucklandu s dominantou Sky Tower (328 metrov), prístavu … a prelet do Queenstownu a presun do Milford Sound.

Deň 15
Milford Sound

Národný park Fiorland – ôsmy div sveta – najväčší NP na Novom Zélande, zapísaný v UNESCO, výlet loďou po fjordoch, presun do Queenstownu – mesto vodných športov – od raftingu, surfovania, jazdy na vodných skútroch až po bungee jumping do 102 m hlbokého kaňonu.

Deň 16 - 17
Fox Glacier a Franz Joseph Glacier

Unikátne ľadovce – Fox Glacier a Franz Joseph Glacier – presun na  relikvie z doby ľadovej.

Deň 18 - 20
Christchurch

Presun z Hokitika do Christchurch, najväčšie mesto na južnom ostrove, prehliadka mesta, zvláštnym spôsobom postavené centrum na Cashel Mall, možnosť navštíviť botanickú záhradu, Múzeum Antarktidy,  vynikajúca gastronómia, odlet do Viedne (resp. Prahy).

Cena pobytu od €2750 (presné termíny a ceny na požiadanie)

V cene je zahrnuté:

    • Ubytovanie podľa konkrétnej ponuky v dvojlôžkovej, resp. jednolôžkovej izbe s raňajkami
    • Lety podľa konkrétnej ponuky
    • Transfer
    • Sprievodca počas pobytu
    • Vstupy sa hradia individuálne, strava okrem raňajok individuálne