Nový Zéland ako na dlani

Nový Zéland, jedno z posledných objavených miest na našej planéte, ostrov, ktorý bol od všetkého ďaleko. Ponúka nedotknuté miesta, krásnu prírodu, fascinujúce scenérie.

Ráno sa vyberiete sa na pláž s jemným bielym pieskom a o niekoľko hodín sa budete pozerať na farebnú nádheru v národných parkoch. Budete môcť zažiť „pulzovanie“ Zeme pri kráteroch činných sopiek, kde Vám pôda bude doslova vrieť pod nohami.

Veľkolepé predstavenie gejzírov, priehľadná voda v horských jazerách Vás presvedčia o tom, že sa oplatí žiť, cestovať a zažiť nepoznané.

Deň 1-3
Odlet z Viedne / prílet Auckland

Odlet z Viedne (možnosť odletu aj z Prahy) s príletom do Aucklandu, presun do oblasti Waitomo.

Deň 4
Waitomo Caves

Prehliadka krasových jaskýň, v ktorých žijú svietiace červy (glow worm), možnosť  Black Water Rafting (plavba na veľkej duši po jaskyni resp. pre náročnejších aj so zlanovanim), prestun do Tongariro NP.

Deň 5-6
Tongariro NP

Celodenný výlet v oblasti sopiek v NP Tongariro, malé nenáročné túry okolo troch sopiek, prehliadka lyžiarskeho strediska Mt. Ruapehu, možnosť dostať sa lanovkou na vrchol. Pre náročnejsích – možnosť spraviť túru Tongariro Crossing.  Nasledujúci deň poldenný výlet na kajaku na  Whakapapa River a presun popri jazere Taupo, ktoré je rybárskym rajom, so zastavením na mohutných vodopádoch  Huka Falls, okúpaním sa v prírodnom termálnom jazere v okolí  Wai-o-Tapu, do kúpeľného mesta Rotorua.

Deň 7-8
Rotorua

Centrum maorskej kultúry a kúpeľné mesto je najvyhľadávanejším cieľom turistov na Severnom ostrove … Prehliadka Government Gardens, možnosť navštíviť Rotorua Museum of Art and History, návšteva Kuirau Park s roztrúsenými bublajúcimi bahennými jazierkami. Nasledujúci deň návšteva Te Puia – termálna oblasť Whakarewarewa, ktorú tvoria dva samostatné časti New Zealand Maori Arts and Crafts Institure a Whakarewarewa Thermal Village (rezbárska škola, Kiwi House, zhromažďovací dom Te Aronui-a-Rua a Wahiao, maorská kultúra).  Presun do Taurangy.

Deň 9
Mount Maunganui

Výstup na The Mount –  hodinová pešia túra s nádhernými výhľadmi na Bay of Plenty a okolité ostrovčeky – výstup patrí medzi 101 Must-Do´s for Kiwis, zastávka na Waihi Beach (kúpanie) a večený kajak vo Whitianga.

Deň 10-11
Whitianga

Hot Water Beach, Cathedral Cove, kúpanie v Mercury Bay, večerné zálivy v Cooks Bay.

Deň 12
Coromandel

Z Whitiangy sa presunieme po nádhernej pobrežnej trase až do Aucklandu, cestou sa zastavíme  Peninsula – Creek Driving Railway, prechadzame cez Thames, Sea Bird Coast az do Aucklandu, kde žije až jedna tretina obyvateľstva Nového Zélandu, má svoj vlastný životný štýl a žije tam veľa rôznych národností, kde cítiť maorský a pacifický vplyv.  Je to najväčšie polynézske mesto na svete.

Deň 13-14
Auckland

dobedná prehliadka Aucklandu s dominantou Sky Tower (328 metrov), prístavu … a odlet domov, prílet Viedeň (resp. Praha).

Cena od €1970 EUR
(presné termíny a ceny na požiadanie)

V cene je zahrnuté:

    • Ubytovanie podľa konkrétnej ponuky v dvojlôžkovej, resp. jednolôžkovej izbe s raňajkami
    • Lety podľa konkrétnej ponuky
    • Transfer
    • Sprievodca počas pobytu
    • Vstupy sa hradia individuálne, strava okrem raňajok individuálne