Víkendy vo veľkomestách

Spoznajte čaro veľkomesta – pulzujúce rušné ulice, nevšedné múzeá, šepot kultúry, ochutnať nepoznané… to všetko Vám vieme zabezpečiť pri víkendovom pobyte.

Veľkomesto podľa Vášho výberu a k tomu zabezpečenie leteckej prepravy, ubytovania a služby podľa Vášho priania. Môžete zažiť luxusnú prehliadku v limuzíne so šampanským, alebo sa sa previesť na požičanom bicykli po parku s piknikovým košom.

Pobyty podľa Vášho želania, napíšte a pripravíme Vám ponuku. Vybrali sme pre Vás tie najznámejšie veľkomestá:

Paríž
Najromantickejšie mesto sveta

Zaručene jedno z najkrajších miest Európy. Nájdete v ňom všetko čo chcete. Luxus, módu, lesk, hluk, zábavu i kultúru. Na raňajky croissant a výhľad na Seinu, poobede starý verklikár v Boloňskom parku a večer ten stále spomínaný tajomný úsmev pri obdivovaní Louvru. Z dôvodu prisťahovalectva už Paríž nie je typickým „čisto“ francúzskym mestom, v niektorých obvodoch výrazne prevláda počet prisťahovalcov, takže nebuďte prekvapení, že aj tu nájdete „Chinatown“.

Barcelona
Za pamiatkami Gaudího

Navštívme „Gaudího mesto“ s neopakovateľnými stavbami, mesto plné temperamentu s neustávajúcou vôňou mora.
Očarí Vás najväčší a najživší boulevard Las Ramblas, cez ktorý sa dostanete priamo k moru do prístavu s dominantnou sochou Krištofa Kolumba, kde nenechajte nepovšimnuté morské akvárium. Nie, za jeden deň Barcelonu nespoznáte, a preto Vám dáme niekoľko ďalších tipov, čo určite treba vidieť.

Londýn
Spoznajme typických ostrovanov

Poďme na ostrovy, poďme do Londýna. Prevezme sa na typickom červenom double-decker, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou Londýna. Táto metropolitná zóna v Európe je vďaka svojej ideálnej polohe a politickým podmienkam najvýznamnejším finančným centrom na celom svete a zároveň je Londýn označovaný ako jedno zo štyroch najdôležitejších miest sveta. Okrem toho, že je sídlom mnohých medzinárodných spoločností má Londýn čo ponúknuť svojou históriou, kultúrou, zelenými parkami a nespočetnými možnosťami zábavy.

Rím
História a pokoj na každom rohu

Navštívte Rím, navštívte samostatný štát v Ríme Vatikán, preneste sa do minulosti a buďte počas Vášho pobytu aspoň chvíľku súčasťou jedného z najstarších miest v Európe, ktoré bolo dlhé obdobie jedným z najvýznamnejších centier Európy.
V Ríme na Vás dýcha história, umenie, móda a práve preto je Rím jedným z celoročne najnavštevovanejších miest s tisíckami turistov z celého sveta. Hovorí sa, že „Všetky cesty vedú do Ríma“, tak prečo to nevyskúšať?

Amsterdam
Bicykle sem a tam

Jedno z najliberálnejších miest Európy. Uchváti Vás svojou otvorenosťou, toleranciou, úzkymi uličkami, vodnými kanálmi s nespočetným množstvom mostov a v neposlednom rade aj ponukou v cofeeshopoch.
Nasadnite na loďku, ktorá Vás zoberie na prehliadku Amsterdamu z pohľadu z vodných kanálov. Ponúka mix histórie a nového, nevynechajte návštevu múzeí, najmä Vincenta van Gogha, ale možno privítate aj peknú prechádzku vo veľkej ZOO s morským akváriom, alebo si môžete dať obed v niektorom z parkov.
Ak sa chcete rýchlo a zdravo presúvať, je tu bezpečná možnosť pohybovať sa po Amsterdame na bicykli a na jar obdivovať kvitnúce farebné záhony tulipánov.

Kodaň
Vstupná brána na sever Európy

Toto čarovné ostrovné mesto sa vďaka svojej polohe nazýva často aj Benátkami severu. Zelené mesto plné parkov, mesto múzeí a nezabudnime ani na symbol Kodane a to sochu malej morskej panny z rozprávok Hansa Christiana Andersena.
Napriek tomu, že Kodaň so svojimi viac než 500 tisíc obyvateľmi patrí k veľkým mestám, stále si zachováva atmosféru malého, čistého a bezečného mesta. Pobyt v tomto meste bude pre Vás určite nezabudnuteľným pobytom.

 

Najvýznamnejšie pamiatky Paríž

Víťazný oblúk
symbol národnej hrdosti a vojenskej moci, nazývaný aj l´Étoile (hviezda) vo vnútri je malé múzeum.
Víťazný oblúk
Notre Dame
Katedrála Notre Dame v Paríži alebo zastarano Chrám Matky Božej v Paríži (po francúzsky Cathédrale Notre-Dame de Paris, hovorovo Notre-Dame) je rímskokatolícky katedrálny chrám Paríža, postavený v gotickom štýle, nachádzajúci sa v centre mesta v île de la Cité. (ceny vstupu orientačne: vstup do katedrály zdarma, do pokladnice cca 3 EUR, do veží cca 6 EUR, do archeologické krypty cca 3 EUR (zdarma v nedeľu a pre všetkých do 27 a nad 60 rokov, v pondelok je zatvorené!).
Notre Dame
Invalidovňa
pôvodne slúžila ako nemocnica pre veteránov, dnes je známa ako vojenské múzeum.
Invalidovňa
Eiffelova veža
monumentálna stavba z roku 1887, jeden z hlavných symbolov Paríža. (ceny vstupu orientačne: 1.posch. 5 EUR, do 2.posch. 8 EUR, do 3.posch. 12 EUR).
Eifellova veža
Louvre
od roku 1993 Le Grand Louvre, je palácový komplex v centre Paríža, bývalé sídlo francúzskych kráľov. Leží medzi ulicami Rue de Rivoli a Place de la Concorde na pravom brehu rieky Seina. Dnes je v ňom umiestnené jedno z najväčších múzeí sveta – Musée du Louvre. Kedysi to bol hlavný palác kráľov, neskôr ho zanedbávali kvôli Versailles, ktorý dal postaviť kráľ Ľudovít XIV. Dnes sa v areáli nachádza napríklad sklenená pyramída, ktorá tvorí hlavný vstup do zámku.
Louvre
Montmartre
(Hora mučeníkov) je pahorok v Paríži a mestská štvrť, ktorá sa na ňom rozkladá. Medzi miestne významné pamiatky patrí bazilika Sacré-Cœur. Nachádza sa tu aj svetoznámy francúzsky kabaret Moulin Rouge. Štvrť plná zábavy, kabaretov a romantiky.
Montmartre
Cintorín Pére-Lachaise
najprestížnejší Parížsky cintorín a jeden z najznámejších svetových cintorínov, Père-Lachaise (Cimetière du Père Lachaise) patrí medzi najobľúbenejšie pamiatky mesta. Cintorín s rozlohou štyridsať štyri hektárov bol založený už v roku 1804. Hroby tu majú napr. Edith Piaf, Moliere, Jean de La Fontaine.
Cintorín Pére-Lachaise
La Defense
Moderná štvrť La Défense síce nepatrí k typickým obrázkom romantického Paríža, no návštevu jednej z najväčších koncentrácií výškových budov v Európe by nemal vynechať žiaden fanúšik modernej architektúry. Komerčná štvrť, nazývaná aj francúzskym „Manhattanom“ , ktorej dominantou je Grande Arche.
La Defense
Moulin Rouge
(Červený mlyn) je svetoznámy francúzsky kabaret na Boulevard de Clichy v štvrti Montmartre v Paríži.
Moulin Rouge

 

 

Najvýznamnejšie pamiatky Barcelona

Chrám Sargada Familia
táto monumentálna stavba, je symbolom mesta. Je to rímsko-katolícka bazilika, časti ktorej sú aj v súčasnosti vo výstavbe. Je budovaná v štýle stredovekých katedrál s použitím jedinečného Gaudího dizajnu a kresťanskej symboliky.
Chrám Sargada Familia
Ribera
mestská štvrť ktorej ulice a križujú v pravom uhle. V minulosti tu bývali najmocnejšie rodiny.
Ribera
Park Güell
je to nádherný rozľahlý park s architektonickými prvkami, majtstra Gaudího, pôvodne navrhnutý ako záhradné mest sa nachádza na svahu hory Turó del Carmel obrátený k moru.
Park Guell
Gotická štvrť Barrio Gótico
tvorí súbor stavieb ohraničený rímskymi hradbami s dominujúcou gotickou katedrálou svätej Euálie. Medzi najdôležitejšie určite patrí budova radnice Casa de la Ciutat na námestí Plaza Sant Jaume. El Pi je jeden z najstarších kostolov v meste (14. stor.) a jeho veža tvorí jeden z najcharakteristickejších rysov Gotickej štvrte.
Barrio Gotico
Námestie Placa del Rei
tu stojí múzeum dejín mesta, v ktorého podzemí sú vykopávky z rímskeho obdobia. Kedysi tu boli kúpele s bazénom, našli sa tu aj vodné kanály a amfory.
Placa del Rei
Lodenice Les Drassanes
ležia neďaleko prístavu a sú najväčšie a najzachovanejšie zariadenie tohoto druhu. Boli vybudované v 14. storočí a dnes je v nich múzeum námornej plavby.
Lodenice
Las Ramblas
srdce Barcelony, najrušnejšía ulica, ktorý Vás dovedie až do prístavu.
Las Ramblas
Morské aquárium
veľké akvárium nachádzajúce sa priamo v prístave.
Aquarium

 

 

Najvýznamnejšie pamiatky Londýn

Buckinghamský palác
je oficiálnym londýnskym sídlom britského panovníka a najväčšou kráľovskou pracovňou na svete. Je to miesto, kde sa konajú akcie usporiadané kráľovským dvorom, zároveň aj miesto oficiálnych uvítaní hláv štátov a zároveň jednou z najväčších turistických atrakcií.
Buckinghamský palác
Big Ben
severovýchodná veža Westminsterského paláca v ktorej, je umiestnená zvonica a v nej sa nachádza slávny zvon .
Big Ben
Covent Garden
je známa ako obchodné a zábavne centrum. Nachádza sa tu obrovská krytá tržnica a vstup do Kráľovskej opery.
Covent Garden
Downing Street
Najznámejšou adresou na ulici je 10 Downing Street, ktorá je oficiálnym sídlom britského premiéra. Pre úrad predsedu vlády sa používa pojem „Downing Street“ alebo „Number 10“.
Downing Street
Docklands
časť mesta, ktorá sa v minulosti nemala čím chváliť je v súčasnosti modernou súčasťou Londýna so značkovými obchodmi a exkluzívnymi budovami.
Docklands
Westminsterský palác
označovaný aj ako Houses of Parliament, je sídlom parlamentu Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska – sídli tu Snemovňa lordov (House of Lords) a Dolná snemovňa (House of Commons). Palác sa nachádza na brehu rieky Temže.
Westminsterský palác
Tower Bridge
most preslávený svojim zdvíhacím mechanizmom.
Tower Bridge
Greenwich
na tomto mieste sa môžete postaviť na východnú a západnú pologuľu, lebo práve tadiaľto prechádza nultý poludník. Okrem iného je tu veľa ďalšieho na objavovanie.
Greenwich
Múzeá, galérie a iné atrakcie
British Museum, Natural History Museum, Science Museum, Museum of London, Madame Tussaud´s, National Gallery, Tate Gallery, London Aquarium, London Eye.

 

 

 

Najvýznamnejšie pamiatky Rím

Kapitol
je najvyšším a najznámejším zo všetkých siedmich pahorkov, na ktorých bol postavený Staroveký Rím. Pahorok tvoria dva kopce, medzi ktorými je v súčasnosti Kapitolské námestie.
Kapitol
Forum Romanum
je obdĺžnikové námestie, ktoré je obklopené zvyškami významných budov z antiky. Nachádza v malom údolí medzi pahorkami Palatín, Kapitol.
Forum Romanum
Koloseum
sú ruiny veľkého amfiteátra v strede Ríma, pričom je to v súčasnosti architektonická dominanta Ríma, žiaľ zachované sú už len asi 2/3 z dôvodu neustáleho rozkrádania a škôd spôsobených zemetrasením. Pôvodne slúžil ako amfiteáter a bola to najväčšia budova v Rímskej ríši.
Koloseum
Anjelský hrad
Castel Sant’Angelo, po slovensky Anjelský hrad, je mohutná kruhová stavba týčiaca sa nad riekou Tiber v Ríme. Hrad bol postavený cisárom Hadriánom ako mauzóleum a počas svojej doby slúžil na rôzne využitie, ako mestské opevnenie, pápežská rezidencia ale i ako väzenie.
Anjelský hrad
Panteón
je to pôvodne antická stavba a nachádza sa na námestí Piazza della Rotonda a je jednou z najlepšie zachovaných a najfantastickejších stavebných pamiatok Ríma.
Panteón
Fontána di Trevi
táto najznámejšia fontána sa nachádza na Piazza di Trevi asi 250 metrov na sever od Piazza Colonna, jej najstaršia časť je pozostatkom akvaduktu. Je ozdobená sochami, z ktorých jedna predstavuje plodnosť a druhá zdravie. Nad nimi sa nachádzajú štyri ročné obdobia prinášajúce dary. Zvykom je, že návštevníci hádžu do fontány mince, aby sa v budúcnosti do Ríma vrátili.
Fontána di Trevi
Španielske námestie
(Piazza di Spagna) Je známe najmä vďaka 135 schodom (Španielske schody), postaveným v 18. storočí, ktoré sú obľúbeným miestom stretávok Rimanov. Na schodoch sa často konajú modelingové prehliadky.
Španielske námestie

 

 

 

Najvýznamnejšie pamiatky Amsterdam

Námestie Dam
je hlavné námestie Amsterdamu, napriek tomu , že nájdete aj iné krajšie miesta, ktoré stoja za to navštíviť. Je to živé centrum, ktoré Vás očarí svojou atmosférou, ale na to aby ste si posedeli v jednej z reštaurácií, alebo vypili skvelú kávu si budete musieť počkať medzi inými turistami. Najstaršou budovou na námestí je De Wildeman café, ktorá má viac ako 400 rokov, pričom toto námestie má veľkú spojitosť mnohými historickými udalosťami v Amsterdame.
Námestie Dam
Kráľovský palác
(Koninklijk Paleis) Palác bol postavený v sedemnástom storočí v tzv. zlatom veku Amsterdamu a bol používaný ako mestská radnica, po príchode Napoleona sa radnica zmenila na palác.
Kráľovský palác
Katedrála Nieuwe Kerk
katedrála, v ktorej prebiehajú korunovácia holandských kráľov.
Katedrála Nieuwe Kerk
Dom „Bekyň“
(Begijnhof) Zbožný rád bekýň, žien ktoré zasvätili svoj život cirkvi a nosili špecifické rúcha.Tento rád je jedným z posledných svojho druhu.
Dom „Bekyň“
De Wallen
štvrť červených lucerien.
De Wallen
Tropenmuseum
je najväčšie antropologické múzeum v Holandsku, ktoré zahŕňa expozície Ázie, severnej Afriky, Latinskej Ameriky, ktoré predstavujú každodenný život v trópoch a subtrópoch ďalej expozície človeka, tanec a divadlo.
Tropenmuseum
Venustempel Sexmuseum
najstaršie múzeum sexu v Európe, nájdete tu prehľad od rôznych sošiek, malieb až po rôzne kuriozity.
Venustempel Sexmuseum
Museum Willet-Holthuysen
ukážka klasického amsterdamského domu z 18. Storočia.
Museum Willet-Holthuysen
Ďalšie múzeá
Stedelijk Museum, Museum,Anne Frank House, Verzetsmuseum – The Dutch Resistance, Madame Tussaud’s.

 

 

 

 

 

 

Najvýznamnejšie pamiatky Kodaň

Borsen
burzový palác je určite najkrajšou stavbou Kodane. 54 metrov vysoká veža dominuje tejto stavbe, pričom 3 zleté korunky na jej vrchole symbolizujú Dánsko, Nórsko a Švédsko.
Borsen
Citadela
oproti soche malej morskej panny leží Citadela, ktorá slúžila ako vojenská pevnosť s účelom ochrany Kodane.
Citadela
Malá morská víla
bronzová socha z Andersenovej rozprávky, symbol mesta.
Malá morská víla
Námestie Kongens Nytorv
najväčšie námestie z kruhovým pôdorisom, kde stojí budova Národního divadla, veľkou atrakciou je, že počas zimy keď mrzne sa námestie premení v štadión a môžete sa tam od rána do večera korčuľovať.
Námestie Kongens Nytorv
Nyhavn
starý prístav, ktorý je lemovaný typickými farebnými domami.
Nyhavn
Planetárium Tycha de Brahe
planetárium je na brehu jedného z jazier. Je v ňom stála expozícia solárneho a lunárneho systému a všetko o priezkume vesmíru.
Planetárium Tycha de Brahe
Zábavný park Tivoli
slávny zábavný park a rekreačná záhrada, miesto ktoré nájdete v zozname každého návštevníka.
Zábavný park Tivoli
Zámok Amalienborg
hlavné sídlo kráľovskej rodiny a tiež jej zimná rezidencia. Je strážený kráľovskou gardou.
Zámok Amalienborg
Zámok Rosenborg
hlavné sídlo kráľovskej rodiny, obklopujú ho krásne záhrady a funkčná vodná priekopa.
Zámok Rosenborg

 

Paríž Jednolôžková izba Dvojlôžková izba
 • Hotel ROYAL FROMENTIN ***
 • Hotel APOLLO OPERA***
 • Cena spiatočnej letenky vrátane letiskových poplatkov
Cena od €89 €96
Cena od €98 €102
Od / osoba €99

 

Barcelona Jednolôžková izba Dvojlôžková izba
 • Hotel BARCELONA HOUSE***
 • Hotel RAMBLAS***
 • Cena spiatočnej letenky vrátane letiskových poplatkov
Cena od €72 €93
Cena od €72 €132
Od / osoba €99

 

Londýn Jednolôžková izba Dvojlôžková izba
 • Hotel COLUMBIA**
 • Hotel PRESIDENT***
 • Cena spiatočnej letenky vrátane letiskových poplatkov
Cena od €106 €99
Cena od €106 €104
Od / osoba €99

 

Rím Jednolôžková izba Dvojlôžková izba
 • Hotel TAORMINA**
 • Hotel CLUB HOUSE ROMA***
 • Cena spiatočnej letenky vrátane letiskových poplatkov
Cena od €58 €71
Cena od €68 €82
Od / osoba €99

 

Amsterdam Jednolôžková izba Dvojlôžková izba
 • Hotel RAMADA APOLLO AMSTERDAM CENTRE ****
 • Hotel BEST WESTERN BLUE TOWER ***
 • Cena spiatočnej letenky vrátane letiskových poplatkov
Cena od €94 €110
Cena od €78 €82
Od / osoba €99

 

Kodaň Jednolôžková izba Dvojlôžková izba
 • Hotel WAKEUP COPENHAGEN **
 • Hotel OPERA***
 • Cena spiatočnej letenky vrátane letiskových poplatkov
Cena od €115 €167
Cena od €136 €188
Od / osoba €99

 
Uvedené ceny sú orientačné. Vieme Vám zabezpečiť pobyt v iných hoteloch podľa preferovanej kategórie ubytovania, taktiež letenky z iného odletového mesta (napr. Bratislava, Praha, Krakow, Budapešť,… ).
Nakoľko v cenách nie je zahrnuté cestovné poistenie, zabezpečíme Vám podľa Vášho výberu aj poistenie prostredníctvom Európske cestovnej poisťovne.