Poľovačky v rôznych kútoch sveta

Kedže príroda a možnosti poľovačky v nej sú tak rozmanité, pripravili sme pre Vás poľovačky z celého sveta. Výnimočnosť našej kancelárie spočíva v prístupe ku klientovi, čo ovplyvňuje nielen samotnú poľovačku, ale aj prípravu každého dobrodružstva.

Môžete si vybrať z balíčkov vytvorených pre dobrodruhov hľadajúcich náročnú poľovačku, alebo si vychutnať lov komfortne, poprípade s celou rodinou. Vyberte si z doporučených balíčkov, alebo si naplánujte vlastnú poľovačku po konzultácii s nami.

Ubytovanie
Každý z nás má svoju predstavu o pohodlí. Aby sme sa dokázali prispôsobiť Vašim požiadavkám, môžete si vybrať medzi zájazdmi s rôznymi úrovňami komfortu. Od noci za polárnym kruhom v stane, až po luxusné farmy v Afrike. Cestujete s priateľmi, alebo deťmi? Nájdeme vhodné riešenie.

Poľovačka
Aká je Vaša vysnívaná poľovačka? Atmosféru ktorej krajiny chcete zažiť ? Balíčky , ktoré sme pre Vás pripravili v jednotlivých krajinách zahŕňajú jednak typické zvieracie druhy z príslušných oblastí, no nezabúdame ani na špecíalne trofeje uznávané lovcami celého sveta. Každý balíček je charakteristický inou náročnosťou a často aj nebezpečenstvom.

Chcete viac? Každú poľovačku Vám prispôsobíme podľa aktuálnych cenníkov zvery, ktoré Vám pošleme na požiadanie.Cena uvádzaná v jednotlivých ponukách je prerátaná pri skupine minimálne dvoch lovcov, ktorí si však môžu jednotlivé balíčky, v rámci krajiny, kombinovať ľubovoľne.

Namíbia
Farma Damara

Namíbii sa hovorí aj vstupná brána do Afriky. Je výbornou voľbou aj pre menej skúsených lovcov, no vďaka kvalitným trofejám a prijatelnej klíme, si na svoje príde každý milovník safari a antilop.

Ubytovanie
Naša kancelária už roky spolupracuje s farmou Damara, vzdialenou 140 km od hlavného mesta Namíbie – Windhoek. Jej majiteľ Ernst Kopf sa stal našim spoľahlivým partnerom a mnoho našich klientov sa sem rado vracia. Ubytovanie je v murovaných bungalovoch, v každom sociálne zariadenie a sprcha so studenou a teplou vodou, väčšinou dvojposteľové izby, bez klimatizácie (nie je potrebná), s el. prúdom, vo vyššom európskom štandarde na novovybudovanej farme. Strava v podstate európska, s tým, že väčšina jedál je chutne a na rôzne spôsoby pripravená divina.

Poľovná zver
kudu, oryx, hartebest, springbock, zebra, klipspringer, gepard, sviňa bradavičnatá, a veľa druhov poľovnej zveri, rybačka

Juhoafrická Republika
Provincie North Natal, Zuzuland, Limpopoa, Free State

Pripravili sme pre Vás krásnu poľovačku na klasiku Južnej Afriky a zaujímavé redukčné balíky. Pre náročných je tu aj lov na leva.

Ubytovanie
V Juhoafrckej republike navštevujeme farmy v niekoľkých provinciách, ako North Natal, Zululand,Limpopoa a Free State. Farmy sú štýlovo zariadené a sú príznačné vysokou mierou komfortu,krásnymi záhradami a bazénom. Konkrétny výber farmy záleží od Vašich požiadaviek týkajúcich sa samotného lovu a cesty, ktorú naplánujeme na mieru. Naše poľovačky sú all inclusive, s plnou penziou, profesionálnym sprievodcom a terénnym autom počas poľovných dní.

Poľovná zver
veľká päťka (lev, slon, leopard, nosorožec, kaferský byvol), krokodíl, hroch, nyala, impala, kudu, oryx, žirafa, sviňa bradavičnatá, zebra a veľa iných druhov poľovnej zveri, rybačka

Nový Zéland
Poľovné revíry pri jazere Havea a v Južných Alpách v okolí Mt. Cook

Nový Zéland je exkluzívnou poľovníckou destináciou, v ktorej si môžete vychutnať poľovačku na jelene, ktoré trofejovo patria k najväčším na svete, ako aj poľovačku na tahra vo vrcholoch hôr.

Ubytovanie
Naša kancelária spolu s dlhoročným partnerom na Novom Zélande zabezpečuje širokú škálu ubytovania od stanu po izbu v 6* hoteli, v závislosti od vybranej poľovnej zveri a Vášho výberu komfortu. Pri poľovaní na tahra, kamzíka vo voľnej prírode využívame jednoduché horské chaty alebo stany a na presuny do hôr využívame helikoptéru. Ubytovaný pri love na jeleňa a iné druhy, či už v oborách alebo vo voľnej prírode budete na rodinných farmách s vynikajúcou domácou stravou alebo na hoteloch, moteloch alebo poľovných chatách.

Poľovná zver
jeleň, wapiti, tahr, kamzík, arapawa, feral goat, daniel, sambar, rusa, sika, diviak, opposum (menší vačkovec žijúci na stromoch), králik, zajac, valábia (menší klokan), rybačka (riečna aj morská)

Kanada
Poľovačky na rieke Driftwood

Zažite poľovačku v Brtiskej Kolumbie na rieke Driftwood, kde v lesoch lovíme losy a medvede, vlky, či grizzlyho. Na jazere Takla, len 1,5 km od rieky, sú výborné možnosti pre rybolov pstruhov. Ryby cez päť kilogramov nie sú neobvyklé.

Ubytovanie
Pri všetkých lovoch v Britskej Kolumbii – Kanade využívame na ubytovanie pohodlné drevené chaty, ktoré tvoria základný tábor, odkiaľ sa loví na pomerne obrovských lesných plochách. Pri niektorých lovoch napríklad na Kamzíka beláka, ktorý sa loví vo vyšších nadmorských výškach, spávame v stanových táboroch približne 2-3 noci, po ulovení sa vraciame späť do základného táboru. Často lovíme na koňoch, z člnov presúvame sa 4×4 autami, štvorkolkami alebo koňmi.

Poplatky a licencie, ktoré lovci hradia provincii sú rovnaké pre celú Britskú Kolumbiu
poľovný lístok 180 CAD, 350 CAD kamzík belák, los 250 CAD, caribou 230 CAD, Grizzly 1.030 CAD + Royalties.1.000 CAD, čierny medveď 180 CAD max 2, každý vlk 50 CAD max 3, licencia na rybolov 89 CAD, Preservation Fund 200 CAD, CITES 30 CAD. K týmto poplatkom a licenciam plus 12% daň. CITES a licencie sa hradia a musia byť zaplatené vopred, či sú alebo nie sú použité. Royalties u Grizzly sa hradí len po ulovení.

Poľovná zver
los, grizzly, baribal (medveď čierny), sob, wapity, kamzík belák, big horn sheep, vlk, rys, rosomák, kury, kojot, líška, rybačka (jazerá a rieky)

Najlepšie termíny na poľovačku
September – Október.
Až do konca septembra sú šance na ulovenie čierneho medveďa dosť veľké. Vlk je o náhode, je povolený a zahrnutý v rámci základného poplatku. Minulý rok bol ulovený alfa samec, ktorý vážil okolo 90 kg, ale je to viac menej o šťastí a presnej streľbe, keď sa naskytne príležitosť.

Ceny pošleme na základe Vašej požiadavky obratom.

Grónsko
Lov v okolí Kangerlussuagu

Pripravili sme pre Vás expedíciu v oblasti okolo Kangerlussuaqu, ktorá je význačná najväčšími stádami pižmoňov na svete a veľkými počtami sobov/caribou, polárnych líšok, polárnych zajacov, hús a morských tuleňov.

Transport
Transport z kempu do poľovnej i rybárskej oblasti je na pešo, s ľahkým batohom. Cesta trvá niekoľko hodín, očakáva sa aspoň priemerná kondícia. Transport do kempu je motorovým člnom, 6×6 ATV, 4×4 autami.

Ubytovanie
Plátené stany, v ktorých sú lovci ubytovaní sú vybavené kachľami, posteľami a poľným WC. Na všetkých výletoch sme vybavení satelitným telefónom, GPS a lekárničkou, pri plávaní záchrannými vestami, vysielačkou a výstražnými svetlicami.

Poľovná zver
pižmoň, sob, ľadový medveď, snežný zajac, polárna líška, snežné kury, rybačka (riečna aj morská)

Kamčatka
Lov v nádhernej krajine

Všade naokolo sa budete kochať prekrásnou, z väčša úplne nedotknutou prírodou, hory sú tvorené sopečným pôvodom a v oblasti sa nachádzajú aj živé sopky. Všetky rieky sú čisté s nedoziernym množstvom rýb.

Ubytovanie
Ubytovanie je v stabilných jednoduchých kempoch so saunou, toaletou až po byvaky.

Poľovná zver
medveď, los, snežný baran, líška, vlk, rosomák, sob, soboľ, hlucháň, kamčatský svišť, rys, tulene, vodné vtáctvo, mrož

Austrália
Odstrel pri Darwine

Redukčný odstrel 8 vodných byvolov na lovca,rybačka na Barramundi, prípadne morská rybačka.

Ubytovanie
Stanový kemp je veľmi komfortný v štýle Africkej safari a nachádza sa 800 m od mora. El. prúd, zplachovacia toaleta, teplá-studená sprcha. V kempe je veľká základná kuchyňa a jedáleň. Strava vynikajúca – hovädzie, morské živočíchy, divina.

Poľovná zver
8 samcov vodných byvolov,

 

Namíbia Cena
 • Balík Smaragd
 • Balík Rubín
 • Balík Zafír
6 dní plná penzia,sprievodca, základné spracovanie trofejí (EU standard).Po jednej trofeji z: kudu, hartebeest, oryx, sviňa bradavičnatá, springbuck a šakal. €2700
6 dní plná penzia, sprievodca, základné spracovanie trofejí (EU standard). Po jednej trofeji z: blessbuck, hartebeest, oryx, sviňa bradavičnatá, Springbuck a šakal. €3100
6 dní plná penzia, sprievodca, základné spracovanie trofejí (EU standard). Po jednej trofeji (samice) z: hartebeest, eland, pásavý gnu, bielochvostý Gnu. €2950

 

Juhoafrická republika Cena
 • Juhoafrická klasika
 • Lev Juhoafrický
7 dňové Safari so sprievodcom 2:1, transfery, ubytovanie, strava, v ene 1 gnu pásavé, 1 impala, 1 blessbock, 1 sviňa bradavičnatá €2850
6 dňové Safari so sprievodcom, transfery, ubytovanie, strava, cena – lev od €16000, levica od €6500, kombinácia od €18000 €6500

 

Nový Zéaland Cena
 • Veľká trojka
 • Kombinácia jeleň a tahr
 • Jeleň vo voľnej prírode
6 dní plná penzia, sprievodca, ubytovanie, transfer 2.5 hod helikoptérou, po jednej trofeji z: kamzík, tahr, jeleň. €7950
5 dní plná penzia, sprievodca, ubytovanie, transfer 1.5 hod helikoptérou, po jednej trofeji z: tahr, jeleň. €5500
3 dni plná penzia, sprievodca, ubytovanie, transfer, odstreľ jeleňna 8 – 12 kg. €3500

 

Grónsko Cena
 • Pižmoň v lete za polárnym kruhom
 • Caribou Aurora Borealis
4 dňová poľovačka so sprievodcom 2:1, transfery v Grónsku, ubytovanie, strava, odstrel pižmoňa, licencia, výlet na ľadovec terénnym autom €2700
4 dňová poľovačka so sprievodcom 2:1, ransfery v Grónsku, ubytovanie, strava, odstrel Caribou, licencia, výlet na ľadovec terénnym autom. €3100

 

Kamčatka Cena
 • Poľovačka na medveďa
 • Poľovačka na losa
 • Poľovačka na snežného barana
7 dní plná penzia, sprievodca, transport, licencia, CITES, predpreparácia, veterinár. €4600
7 dní plná penzia, sprievodca, transport, licencia, CITES, predpreparácia, veterinár. €4600
9 dní plná penzia, sprievodca, transport, licencia, CITES, predpreparácia, veterinár. €5600

 

Austrália Cena
 • Lov na vodné byvoly
7 plných dní lovu a rybačky (spolu 9 dní), odstrel 8 vodných byvolov, ubytovanie, strava počas poľovačky. €9900