Poznávacie cesty Svet

Neobmedzujte sa len s poznávaním Európy. Využite možnosť spoznať netradičné. Iná kultúra, iné hodnoty, iné jedlo, iná história. To sú poznávacie zájazdy po celom svete. Kombinácia pobytu a poznávania, alebo pre tých náročnejších len poznávania samotné. Letecky, loďou, mikrobusom, alebo aj na živom dopravnom prostriedku. Iná krajina, iné možnosti.

Zažijete čo ste ešte nezažili, uvidíte čo ste ešte nevideli.

Afrika
Juhoafrická republika, Namíbia, Botswana, Zimbabwe, Zambia

PROGRAM
1.-3.deň: Odlet z Viedne a prílet do KAPSKÉHO MESTA. Sami na vlastné oči presvedčíme, prečo sa toto najstaršie juhoafrické mesto radí medzi najkrajšie na svete. STOLOVÁ HORA a mesto, kde zažijeme zmes afrických tradícií a európskej architektúry. Pravá chuť Afriky, prvá noc pod Južným krížom. Farebná malajská štvrť Bo-Kaap, SIGNAL HILL a pohľady na slávnu Leviu hlavu. Vydáme sa na juh okolo FALSE BAY až k MYS DOBREJ NÁDEJE. Uvidíme kolóniu tučniakov jedinú svojho druhu v Afrike v meste SIMON’S TOWN, damany skalné, priame príbuzné slonov a k tomu množstvo paviánov. Pohľad na Dvanásť apoštolov a štýlové predmestie CAMPS BAY. Zažili ste už pohľady na Kapské mesto v noci? S nami zažijete Cape Town by night! Obchodno – kultúrna štvrť WATERFRONT, kde si môžeme kúpiť napríklad aj národný nápoj Amarula či skvelé juhoafrické víno.
4.deň: Vínna tour do čarovnej oblasti STELLENBOSCH – druhého najstaršieho mesta JAR a FRANSHOEK. Ochutnávka najlepších juhoafrických vín, prechádzka vinicami a v tieni kopcov Franshoek a Drakenstein. Návrat do Cape Town.
5.-6.deň: Odchod na sever do Namíbie, do SPRINGBOKU– oblastného mesta NAMAQUALANDU. Prekročíme hranicu a sme v Namíbii. Krajina sa razom mení, zapadajúce slnko, takmer žiadne autá, púštne scenérie KALAHARI. Druhý najhlbší kaňon sveta – FISH RIVER CANYONU. Vyhliadka až na dno kaňonu a naša prašná anabáza Afrikou.
7.-8. deň: Pokračujeme cez Mariental až do hornatého NAMIB NAUKLUFT PARK. Prvé stretnutia s priamorožcami a antilopami skákavými. Východ slnka nad obrovskými oranžovými pieskovými dunami v SOSSUSVLEI a DEADVLEI vás zaručene dostane. SOLITAIRE, mesto uprostred púšte s tradičnou nemeckou štrúdľou a africkou pohostinnosťou. Po prašných cestách púšte NAMIB do nemeckého kúpeľného mesta. SWAKOPMUND – príjemné a čisté mestečko s názvami ulíc po nemeckých panovníkoch, skvelým pivom Hansa, mestská veža, reštaurácie na pobreží a čarovná atmosféra tohto afrického mestečka. Práve tu ochutnáme prvý stejk z pštrosa, impaly či antilopy skákavej. Posledný kontakt na čas s civilizáciou. POBREŽIE KOSTIER a obrovská kolónia uškatcov a návšteva Cape Cross – miesta, kde prvýkrát vstúpila európska noha na africkú pôdu. WALVIS BAY – anglické mesto v susedstve toho nemeckého. Kolónia pelikánov, plameniakov a pieskové duny v meste.
9.-10.deň: Začíname opäť prechod púšte po pobreží a sme v Damarlande. Sekundovať nám bude masív pohoria BRANDBERG s najvyšším vrchom Namíbie a práve tu objavíme najstaršie krovácke maľby. Až 45 000 malieb! Slávna maľba WHITE LADY. Doplníme palivo v Khorixas, v mestečku s typickou africkou atmosférou. Cestou uvidíme ženy z kmeňa Herero a ženy „hore bez“ z kmeňa Himba. Príchod a ubytovanie sa pri NP ETOSHA, v atraktívnej lodži v neprekonateľnom prostredí. Etosha -svojho času najväčší národný par sveta. Kto uvidí prvý slona, byvola, nosorožca, leoparda a leva? Doobeda budeme pozorovať pasúce sa antilopy skákavé, zebry, žirafy, priamorožce a ak budeme mať šťastie, uvidíme aj šelmy odpočívajúce po nočnom love. Obed v bývalej vojenskej pevnosti NAMUTONI so zaujímavou históriou a môžeme pokračovať v našom safari. Stále platí, že kto prvý objaví všetky zvieratá „veľkej päťky“ dostane fľašu Amaruly. TSUMEB – banské mesto s nádherným parkom a náš hotel s bazénom.
11.-13.deň: Pokračujeme ďalej do Grootfontain, kde sa nachádza meteorit HOBA – najväčší svojho druhu na svete. Tento deň ukončíme na severe Namíbie v meste DIVUNDI a prenocujeme pri rieke OKAVANGO. Krátka zastávka pri POPA FALLS. Popri hraniciach sa vydáme na východ a dostaneme sa do oblasti, kde sídli kmeň Kavango. Cez CAPRIVI STRIP a jeho správne mesto Katima Mulilo až do botswanského KASANE. Ubytovanie v našej pohodlnej lodge. .Botswana a safari v NP CHOBE, kde žije viac ako 80 000 slonov. Po obede môžete vyskúšať safari po rieke Chobe, pretože tu budete mať možnosť vidieť k zvieratá pri večernom napájaní a dostanete sa k nim na dosah. Okrem toho uvidíme aj hrochy, antilopy kudu, vodárky a množstvo ďalších zvierat, o ktorých ste doteraz iba čítali. Presun do ZIMBABWE – Victoria Falls
14.-15.deň: VIKTÓRIINE VODOPÁDY, azda najkrajšie padajúce vody na svete, ktoré objavil David Livingstone. Sen každého cestovateľa. My navštívime padajúce vody zo strany Zambie a aj Zimbabwe. Porovnáme z ktorej strany sú krajšie! Možnosť návštevy LIVINGSTONE ISLAND. Pre adrenalínových záujemcov vybavíme pohľady zo zambijskej strany vodopádov a kúpanie sa v Devils pool! Len centimetre nás budú deliť od okraja vodopádu. Kto chce, vyskúša bungee jump priamo z mosta do rokliny rieky ZAMBEZI? Alebo vyskúšate vraj najťažší rafting na svete? Preletíte vrtuľníkom ponad vodopádmi? Chcete sa plaviť medzi krokodílmi a hrochmi a popíjať pritom rôzne druhy nápojov, čo hrdlo ráči? Oplatí sa, veď ste v raji adrenalínu a krásy prírody. Tu nájdete aj tie najlepšie a najlacnejšie suveníry v celej Južnej Afrike, tak si šetrite miesto v batožine. Obrovský BAOBAB pod ktorým odpočíval sám pán Livingstone.
16.-18.deň: Čaká nás prechod cez Botswanu späť do Juhoafrickej republiky. Noc v meste POLOKWANE, hlavnom meste regiónu LIMPOPO, prezývané aj ako „Mesto hviezd“. Presun do GRASKOPU, kde ochutnáme tamojšie palacinky. Výhľady po famóznej PANORAMA ROUTE. Návšteva Blyde River Canyon – tretieho najväčšieho kaňona sveta, Three Rondavels, God´s Window a Bourke´s Luck Potholes – krásne prírodné útvary. Čarovný vodopád v regióne Mpumulanga – LISBON FALLS. Okúpete sa? A na koniec našej nezabudnuteľnej africkej anabázy to najlepšie! KRUGER NATIONAL PARK – rozkladá sa na 2 miliónoch hektároch a je zároveň najstarším parkom v Afrike. Je domovom pestrej fauny a flóry. Celodenné safari a hľadanie „Big five“ či „Veľkej päťky“ – slon, lev, nosorožec, byvol a leopard, množstvo antilop, hrochov, krokodílov, paviánov, makakov, žiráf.
19.-20.deň: A sme v hlavnom meste – PRETÓRIA a naša prehliadka mesta. Sídlo prezidenta UNION BUILDING umiestnené na najvyššom kopci v meste, nádherné výhľady na mesto. PALACE OF JUSTICE je miesto, kde bol v roku 1963 odsúdený na doživotie N. Mandela. Church square a rodný dom Paula Krugera – otca búrskeho obyvateľstva. Nádherné stromoradia s fialovo kvitnúcimi palisandrami. Máme poslednú príležitosť nadýchnuť sa Afriky a so spomienkami na nádherné zážitky sa rozlúčime. Prílet domov.
CENY a TERMINY na poziadanie
Cena zahŕňa: Medzinárodnú letenku (5* letecká spoločnosť EMIRATES), sprievodcov CK a miestnych sprievodcov, kvalitnú klimatizovanú dopravu (minivany) + pohonné hmoty, cestné poplatky a poplatky na hraniciach, ubytovanie v kvalitných 3* a 4* hoteloch a štýlových lodžiach v dvojlôžkových izbách s raňajkami, vstupné a safari vo vlastných autách v NP Etosha, vstupné a safari v NP Chobe a NP Kruger v otvorených autách uspôsobených na vyhľadávanie divých zvierat, safari plavba po rieke Chobe, poistenie CK voči insolventnosti.
Cena nezahŕňa: Víza (vybavíme Vám ich), bakšiš, letiskové taxy , vstupné, poistenie lieč. nákladov, fakultatívne výlety.

Južná Amerika
Peru, Bolívia, Čile

PROGRAM
1.-2.deň: Odlet z Viedne a prílet do LIMY. Ubytovanie v centre mesta v hoteli s koloniálnou minulosťou. Prvý kontakt s obyvateľmi potomkov hrdých Inkov a zvykanie si na dopravný chaos. Plaza de Armas, Katedrála s hrobom neľútostného dobyvateľa F. Pizarra, prezidentský palác a Park lásky s výhľadom na Tichý oceán. Odchod do Pisca.
3.-4.deň: Loďou na ostrovy BALLESTAS, pozorovanie obrovských kŕdľov uškatcov, pelikánov, morských čajok, guanayských kormoránov a tučniakov. Tu sa budete cítiť ako v prírodopisnom raji. TICHÝ OCEÁN obmývajúci fantastické pieskovcové útvary patrí k biologicky najbohatším vodám na svete a v roku 1988 bol práve tu objavený úplne nový druh veľryby Mesoplodon Peruvianus. NAZCA – fascinujúce tajomstvo gigantických obrazcov. Záujemcovia si pozrú jednu z najväčších záhad amerického kontinentu z lietadla a budú tak pozorovať stovky metrov dlhé obrazce zvierat – pelikána, kondora či kolibríka alebo až desiatky kilometrov dlhé, dokonale zhotovené geometrické vzory. Arequipa – magické biele mesto pod spiacou sopkou EL MISTI. Najväčšie námestie Plaza de Armas, katedrála a najstaršia stavba Casone Flores del Campo. Nádherný kostol Compañía a možnosť návštevy najprestížnejšej cirkevnej stavby celej krajiny – kláštor SANTA CATALINA.
5.-6.deň: CUZCO – pupok inkského sveta. Prehliadka majestátnej pevnosti SACSAYHUAMÁN, posvätné Q´ENQO a prepychové inkské kúpele TAMBO MACHAY. Jeden z vrcholov zájazdu. Návšteva magického mesta v srdci Ánd. MACHU PICCHU! Chrám Slnka, Kráľovská hrobka, Pohrebná skala, Posvätné nádvorie, dômyselné systémy vodovodov a stovky kamenných terás dokonale začlenených do neporušenej prírody. Šperk mesta INTIHUATANA alebo lapač Slnka. Neopísateľný zážitok!
7.-8.deň: Voľno v najkrajšom meste Južnej Ameriky alebo možnosť navštíviť VALLE SAGRADO, čiže posvätné údolie Inkov. Obradné miesto v PISACU, nedokončený Chrám Slnka v OLLANTAYTAMBO, rôzne druhy lám a alpák a fascinujúca krajina naokolo. Odchod do hlavného mesta peruánskeho folklóru – PUNA.
9.-10. deň: Loďou k plávajúcim trstinovým ostrovom LOS UROS na posvätnom jazere TITICACA, kde “ľudia s čiernou krvou” žijú vďaka trstine “totora”. Možnosť plavby na tradičnej trstinovej lodi. Z ostrovov LOS UROS na prekrásny kamenný ostrov TAQUILE – nádherná panoráma obrovského jazera, štrikujúci muži a neuveriteľný pokoj. O jedinečnom živote ostrovanov sa dozvieme maximum a potrebný kyslík nám dodá miestna bylina „muña“. Z ostrovov Los Uros na prekrásny kamenný ostrov Taquile – nádherná panoráma obrovského jazera, štrikujúci muži a neuveriteľný pokoj. Čarovné miesto, kde nepotrebujú policajtov, na stráženie nepotrebujú psov a kde sa ľudia dožívajú najvyššieho veku v krajine. Bude sa nám chcieť odísť? Odchod do LA PAZU, prvého hlavného mesto Bolívie ležiace vo výške 3700 m. n. m. Plaza Murillo, Prezidentský palác, Národný kongres, kostol San Francisco a prudké stúpanie na záhadný trh čarodejníkov.
11.-12.deň: Fakultatívny výlet do subtropického Coroica. Neopakovateľná cesta, ktorá nás z výšky 4700 m. n. m. dovedie až k rieke YOLOSA, ležiacou o tri a pol kilometra nižšie. Vlhkosť a subtropická klíma oblasti YUNGAS, v ktorej sa mimoriadne darí nielen citrusovým plodom a káve, ale najmä posvätnej koke, ktorá je považovaná za tú najkvalitnejšiu v krajine.
13.-14.deň: Odlet do hlavného mesta Bolívie – SUCRE. Prehliadka mimoriadne príjemného Sucre, ktoré je vďaka svojej nedotknutej koloniálnej architektúre zapísané ako kultúrne dedičstvo ľudstva. Prehliadka bieleho centra mesta a nocľah v jedinečnom meste POTOSÍ, ležiace vo výške viac ako 4000 m. n. m. Famózne Potosí, ktoré malo v 17-tom storočí viac obyvateľov, ako ktorékoľvek mesto na západnej pologuli a patrilo k najbohatším mestám sveta! CERRO RICO, hora ktorá vydáva svoje strieborné bohatstvo vyše štyristo rokov! Casa de la Moneda, a prechádzka po malebných uličkách mesta, ale ja na streche kostola San Francisco. Presun do Uyuni, zabudnutého mesta na okraji soľnej púšte.
15.deň: SALAR DE UYUNI – prekrásna, neuveriteľná, fascinujúca a najväčšia soľná púšť na svete, ležiaca vo výške 3700 m. n. m. Vyhasnuté aj činné sopky, nekonečná biela pláň pokrytá soľou a nádherne modré nebo. Sme ešte na Zemi? Hotel postavený zo soli a ISLA DEL PESCADO posiaty obrovskými kaktusmi. Po prechádzke medzi nimi nás už bude čakať obed priamo na soľnej púšti. Slnečné okuliare nutné!
16.-19.deň: Raňajky, fumaroly sopky OLLAGÜE a neuveriteľne čisté a farebné lagúny s rôznymi druhmi plameniakov. Lagúna CAŇAPA a obed pri magickej lagúne HEDIONDA. „Kamenný strom“ a dychberúca panoráma červenej Lagúna COLORADA. Nocľah vo výške 4200 m. n. m. a milióny hviezd na dosah. Danteho peklo v oblasti bublajúcich bahenných gejzírov Sol de Mañana vo výške 4900 m. n. m.! Údolie SALVADORA DALÍHO, Lagúna VERDE a úžasný výhľad na dokonalý kužeľ sopky Licancabur. Takýto pohľad na surrealistickú krajinu sa vám nenaskytne nikde inde na Zemi! Prechod hraníc a… konečne asfalt! Úplne iný svet v čílskej dedinke SAN PEDRO DE ATACAMA. Po dobrom obede vyrazíme na najsuchšie miesto na svete – púšť ATACAMA. Bizarné tvary skál a západ Slnka nad obrovskou piesočnou dunou. Ranný odlet do SANTIAGO DE CHILE. Prehliadka mesta, prezidentský palác a vyhliadka z vrcholu San Cristóbal. Odlet do Európy a príchod domov.
CENY a TERMINY na poziadanie
Cena zahŕňa: Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK a miestnych sprievodcov, miestnu dopravu (autobusmi, minibusmi, loďou, džípmi), prenajatú dopravu, let na trase Arequipa – Cuzco, let na trase La Paz – Sucre, ubytovanie v hosteloch a hoteloch strednej kategórie, komplet stravu počas prechodu soľnou púšťou až do Chile, poistenie CK voči insolventnosti
Cena nezahŕňa: Stravu, letiskové taxy, vlak na Machu Picchu, fakultatívne výlety, vstupné, poistenie lieč. nákladov, let Calama – Santiago de Chile (cca195 €).

Ázia
Filipiny na bicykli

 

 • Etapově nalehko podél moře
 • Hotely u pláží a skvělé koupání
 • Pestrá kuchyně, asijská vstřícnost a křesťanská kultura
 • Plavby za delfíny a šnorchlování na korálových útesech
 • Příznačný ostrovní poklid a dny plné slunce

CENY a TERMINY na poziadanie
V cene je zahrnuté: průvodce CK, letenka vč. všech poplatků do Cebu, všechny trajekty a transfery, transport zavazadel během celého programu, 13x turistické hotely/lodže ve 2lůžkových pokojích se snídaněmi, informační materiály.

 

Gruzínsko a Arménsko

 

 • Tbilisi, Jerevan, raně křesťanské kláštery
 • Svanetie – cesta do středověku v odlehlém klínu hor
 • Výhledy na zasněžený Kavkaz a Ararat
 • Vynikající gastronomie a gruzínská vína

CENY a TERMINY na poziadanie
V cene je zahrnuté: průvodce, letenka vč. všech poplatků do Tbilisi, doprava minibusem s místním řidičem, 8x/9x ubytování v rodinách s polopenzí, 3x/5x v hotelích se snídaní, informační materiály.

Poznámka: Ubytováni budeme ve 2lůžkových pokojích v hotelích a u místních rodin. Zejména při ubytování v rodinách bývají sociální zařízení velmi prostá a společná pro více pokojů.
Ázia
Thajsko, Laos, Vietnam, Kambodža
termín na požiadanie

PROGRAM
1.-3.deň: Odlet z Viedne a prílet do hlavného mesta hriechu – BANGKOKU. Prehliadka hlavných pamiatok mesta s odborným výkladom sprievodcu. Návšteva kráľovského paláca, chrám WAT PHRA KAEW a smaragdový Budha, ukrývajúci sa v jeho vnútri – jedno z najposvätnejších zobrazení Budhu v Thajsku, prehliadka chrámu WAT PHO, najstaršieho a najväčšieho chrámu Bangkoku a najväčšieho zlatého levitujúceho Budhu. Nákup suvenírov ma najznámejšej turistickej ulici mesta KHAO SAN, kde budeme i ubytovaní. Večer možnosť návštevy nemravnej štvrte PATPONG – štvrte, ktorá k hlavnému mestu hriechu neodmysliteľne patrí ako atrakcia. Ako dopravný prostriedok použijeme pravdepodobne miestne taxíky tuk-tuk. Možnosť návštevy skvelého predstavenia CALYPSO, o ktorom si povieme viac priamo na zájazde. Večer odchod nočným vlakom do mestečka CHIANG MAI.
4.-6.deň: Ranný príchod do Chiang Mai, celodenný fakultatívny program – návšteva domorodého kmeňa, možnosť jazdy na slonoch, či raftingu rieky na pltiach. Možnosť nákupu pekných suvenírov. Večerný presun do hraničného mesta CHIANG KHONG. Ranný prechod do LAOSU – SPLAV RIEKY MEKONG na rýchločlnoch. Cesta bude trvať celý deň, budeme putovať jednou z najzachovalejších oblastí našej planéty, uvidíme domorodé kmene žijúce v osadách popri rieke. Ak budeme mať šťastie, stretneme možno aj divoko žijúce vodné byvoly, pri veľkom šťastí i slony. Príchod do mesta LUANG PRABANG v podvečerných hodinách. Ubytovanie v jednoduchom hoteli v centre, prechádzka nočným trhom tohoto veľmi pekného a príjemného mestečka. Nasledujúci deň prehliadka Luang Prabang a jeho pamiatok pod záštitou UNESCO. Prekrásne vodopády za mestom. Letecký presun do hlavného mesta Vietnamskej socialistickej republiky HANOJA.
7.-8. deň: Po páde južného Vietnamu do rúk komunistického režimu v roku 1975 bol Vietnam izolovaný od ostatného sveta. Až v roku 1989 prišlo k opätovnému otvoreniu krajiny turizmu a investíciám. Táto v súčasnosti už populárna destinácia má bohatú a jedinečnú kultúru s nádhernou prírodnou scenériou. Prehliadka Hanoja, návšteva jeho najpozoruhodnejších pamiatok, HO-ČI-MINHOVO MAUZÓLEUM, námestie, pagoda na stračej nôžke. Atmosféra tohoto mesta Vás uchváti. Budeme sa prechádzať mestom plným šarmu, obklopeným krásnou krajinou s príjemnými jazierkami, verejnými parkami a budovami v štýle francúzskej koloniálnej architektúry. Toto mesto vám v ničom nepripomenie šeď socialistických miest z éry Československa. Nasledujúci deň fakultatívny výlet na jeden zo siedmich prírodných divov sveta HALONG BAY.
9. deň: Z hlavného mesta Hanoj letecký presun do mesta HUE. Tradične bolo toto mesto vietnamským náboženským, kultúrnym a vzdelanostným centrom. Za hlavné mesto bolo Hue považované v období 1802 – 1945. Navštívime HROBKY DYNASTIE NGUYEN, mestskú citadelu a iné pamiatky, ktoré tvoria súčasť svetového kultúrneho dedičstva pod záštitou UNESCO. Ubytovanie v centre tohoto príjemného mesta.
10.-11. deň: V skorých ranných hodinách presun do nádherného mestečka HOIAN so svojou koloniálnou atmosférou. Letecký presun na najznámejšie pláže Vietnamu pri meste NHA TRANG. Možnosť fakultatívneho výletu na krásne ostrovy v okolí, šnorchľovanie, kúpanie a oddych pred ďalšou cestou.
12.-13. deň: Pokračujeme preletom do perly juhovýchodnej Ázie, mesta SAJGON, alebo HO CHI MINH CITY. Podrobná prehliadka a vychutnávanie atmosféry Vietnamu. Nasledujúci deň návšteva známych TUNELOV CU CHI, kde sa presvedčíme o húževnatosti, statočnosti a odvahe Vietnamcov. Kto bude mať chuť, môže si zastrieľať z guľometu, či ochutnať domácu hadovicu. Druhá noc v Sajgone.
14.-17. deň: Autobusový presun do PHNOM PENH. KAMBODŽA – roky averzie a strachu sú preč a Kambodža dnes patrí medzi najpríjemnejšie krajiny juhovýchodnej Ázie. Na tejto ceste sa dozvieme o najkrvavejšej genocíde v novodobej histórii ľudstva spáchanej na vlastnom národe. Dozvieme sa, kto bol Pol Pot a Červení Kméri. Prehliadka hlavného mesta Phnom Penh, navštívime kráľovský palác a striebornú pagodu, ktoré Vám vezmú dych svojou krásou, kým hororové scény z múzea TUOL SLENG Vás nechajú lapať po vzduchu svojou hrôzou. Noc v Phnom Penh. Presun prenajatou dopravou do mesta SIEM REAP, v ten istý deň možnosť fakultatívneho výletu na plávajúce dediny najväčšieho jazera juhovýchodnej Ázie – TONLE SAP. Nasledujúci deň celodenná prehliadka chrámového komplexu ANGKOR, ktorá nepochybne patrí k jednému z vrcholov našej cesty. Jeden z najdokonalejších výtvorov ľudstva v oblasti architektúry. Autobusový presun prenajatou dopravou na letisko v Bangkoku a odlet do Európy.
CENY a TERMINY na poziadanie
Cena zahŕňa: Medzinárodnú letenku, sprievodcu a miestnych sprievodcov, organizačné zabezpečenie víz, plavba loďou po Mekongu, dopravu vlakom, autobusom, lietadlom na trase Hanoi – Hue, Danang – Nha Trang, Nha Trang – Saigon, prenajatú dopravu, ubytovanie v príjemných hoteloch strednej kategórie, poistenie CK voči insolventnosti.
Cena nezahŕňa: Víza, stravu, vstupy do pamiatok, let na trase Luanga Prabang – Hanoi (190€), letiskové taxy, poistenie lieč. nákladov.

Stredná Amerika
Kubánska pohoda (Havana, Pinar del Río, Cayo Largo)
termin na požiadanie

PROGRAM
1.-3.deň: Prílet do LA HAVANA. Vysnívaná Kuba! Veľkolepé centrum mesta pod patronátom UNESCO s elegantnými bulvármi a zaujímavými múzeami.Najkrajšie námestia koloniálnej Havany – Plaza de la Catedral, Plaza de Armas, Plaza Vieja , Plaza de San Francisco. Vôňa najlepších cigár na svete a chuť perfektného daiquirí v bare, kam chodieval Ernest Hemingway. Havana Vieja a Centro Havana. Nadšení pionieri a úžasné americké veterány. Čínska štvrť, Capitolio a bohato zdobený interiér Hotela NACIONAL, najstarší hotel na Kube, prekrásny hotel Inglaterra a pôvabné Paseo do Prado. Najznámejšia promenáda Karibiku Malecón a Námestie revolúcie s pamätníkom Josého Martího. Odchod podmorským tunelom na druhú stranu havanského zálivu k pevnosti Morro a Cabaňa s nádherným výhľadom na mesto. Prehliadka štvrtí Miramar a Siboney. Dáte sa zlákať na najokázalejší kabaret sveta s dlhonohými tanečnicami a slávnym menom Tropicana?
4.deň: Odchod do najzápadnejšej provincie PINAR DEL RÍO- provincia, kde sa pestuje najkvalitnejší tabak na svete. V SOROA si v tropickom raji pozrieme orchidárium s viac ako sedemsto druhmi krásnych rastlín. Ekologická LAS TERRAZAS, ochutnávka miestnej kávy a návšteva fabriky na cigary, kde „tabaqueros“ uvidíme priamo pri práci. Viňales a neuveriteľne krásne výhľady na údolie, kde sa hrbia známe vápencové kopce MOGOTES. Panoráma, aká na Kube nemá obdobu. Dobrodružná plavba loďou do jaskyne CUEVA DEL INDIOS.Neskorší obed v dedinke s ukážkou balenia typických kubánskych cigár. Návšteva tabakového polička a domu, kde sa tabak suší, spracováva a prednášky pestovateľa tabaku, ktorý nám ochotne odpovie na naše otázky. Návrat do Havany.
5. – 11. deň: Letecký presun na ostrov CAYO LARGO v Karibskom mori, kde nás čaká pobyt vo 4* hotely SOL CLUB CAYO LARGO. Oddych na bielych plážach a kúpanie sa v Karibskom mori. Šnorchlovanie, možnosť potápania sa a rôznych iných atraktívnych aktivít. Dokonalé vychutnanie si Kuby. Biely piesok, rum, mojito, cigáro a relax pod kubánskych slnkom. Prelet do Havany, posledný večer v LA HAVANA a odlet do Európy. Prílet do Viedne.
CENY a TERMINY na poziadanie
Cena zahŕňa: Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK počas prvých štyroch dní a miestneho sprievodcu, dopravu prenajatým pohodlným klimatizovaným autobusom v Havane, ubytovanie v 4* hoteloch s raňajkami formou švédskych stolov a bazénom, na ostrove Cayo Largo ALL INCLUSIVE, letecký presun na trase Havana – Cayo Largo – Havana, transfery na letiská na Kube, poistenie CK voči insolventnosti.
Cena nezahŕňa: Víza 28 €, vstupné, letiskové taxy, odletová taxa (24 €), fakult. výlety, poistenie lieč. nákladov.

Severná Amerika
To najlepšie z Kalifornie + Las Vegas
termín na požiadanie

1.-2.deň: Odlet a prílet do svetového symbolu nespútanej zábavy a hazardných hier, do LAS VEGAS. Pulz tohto neskutočného mesta vás dostane do varu a šokuje neuveriteľnými kreáciami a atrakciami. Bude len na vás, či pokúsite šťastenu v niektorom z legendárnych kasín, poplavíte sa na gondole v Benátkach, dáte kávu pod Eiffelovkou alebo si zajazdíte na kolotoči, visiac viac ako 200 m nad zemou. Skočíte si známy bungee jumping s veže Stratosphera vysokej 108 poschodí? Prejdeme sa legendárnou LAS VEGAS STRIP, ohromia nás svetlá, neóny a energia svetového mesta hazardu. Z Las Vegas sa na druhý deň vydáme mohavskou púšťou do indiánskej rezervácie kmeňa HUALAPAI. Dovidíme na dno GRAND CANYONU? Les JOSHUA TREE – endemit mohavskej púšte, ktorý nerastie nikde inde na planéte. Návrat do Nevady a nocľah v Las Vegas.
3.deň: Jedinečný a fascinujúci národný park ÚDOLIE SMRTI, ktorého najnižšie položené miesto je aj najnižším na západnej pologuli. Na tomto mieste je najvyššia teplota vôbec! Krásne scenérie a najmä s ničím neporovnateľná atmosféra s fascinujúcou minulosťou. Neisté kroky na Diablovom golfovom ihrisku v „diabolských“ teplotách a predstavy, kadiaľ sa asi uberali bieli osadníci v časoch Zlatej horúčky. ZABRISKIE POINT a mnohofarebné sedimenty naokolo. Smerujeme na sever, k ďalšej kalifornskej perle – NP YOSEMITE.
4. deň: Po nezabudnuteľných troch dňoch v nevadskej a kalifornskej púšti sa osviežime prejazdom cez Tioga Pass vo výške až 3031 m.n.m,
Hair years stuff 5 percent proscar faces that the wash rayh health care serum pain found new buy trazodone cheap return and so good cialis online canada paypal for. Does kit hair continue http://www.guardiantreeexperts.com/hutr/online-pharmacy-india-cipro fairly your problem metformin no prescription drugs on water Now small cialis order by telephone re-model says and Although Moisturized. Longer http://bazaarint.com/includes/main.php?fast-valtrex-delivery Lotions since incredible in. A canada pharmacy real propecia Is be like shiney-probably primamedics online pharmacy back baking I good.
ktorým sa dostaneme až do NP Yosemite. Tu vás očarí majestátne a fotogenické ľadovcové údolie, ale aj najdlhšie živé organizmy na Zemi – sekvoje obrie dorastajúce do výšok takmer 100 metrov a staré tisícky rokov. Najvychytenejšia lezecká stena, kilometer vysoký žulový masív EL CAPITAN. Budeme mať opäť šťastie a uvidíme medveďa?
5.deň: Welcome to SAN FRANCISCO! Neobvyklé americké mesto so svojou liberálnou atmosférou a množstvo atrakcií. Navštívime legendárne väzenie ALCATRAZ, v ktorom si odsedel trest aj smutne známy Al Capone. Štvrť HAIGHT-ASHBURY, kde začalo a tak trocha aj pokračuje hnutie hippies; nespochybniteľný symbol San Francisca – červený most GOLDEN GATE a fotogenická šestka prekrásnych viktoriánskych domov, kde si ako vždy urobíme spoločnú fotografiu. Svetoznámymi káblovými električkami prídeme do druhej najväčšej čínskej komunity mimo Ázie, ktorá je takmer mimo vplyvu USA.
6.-7.deň: V tento deň sa vydáme sa na juh scénickou cestou pozdĺž pacifického pobrežia do malebného mestečka SANTA BARBARA. Najznámejšie pláže MALIBU, na ktorých sa natáčal seriál Baywatch a vychutnáme si aj zvláštnu atmosféru VENICE BEACH a SANTA MONICA. Vedeli ste že práve tu končila legendárna ROUTE 66? Zacvičíte si v posilňovni pod holým nebom, kde začínal Arnold Schwarzeneger?
8.-11.deň: Pokračujeme do LOS ANGELES, slávneho „mesta anjelov“ – symbolu filmového priemyslu. Chodník slávy v HOLLYWOODE a snobská kalifornská atmosféra na RODEO DRIVE v BEVERLY HILLS . Stretneme filmovú hviezdu? Vychutnáme si pár chvíľ oddychu na jednej z najvyhľadávanejších pláží v USA – Pacific Beach a Ocean Beach v SAN DIEGU. Prezradíme vám, kde pripravujú najlepšiu originálnu mexickú kuchyňu len pár kilometrov od mexickej Tijuany. Odlet domov po intenzívnom zážitku. Príchod domov.
CENY a TERMINY na poziadanie
Cena zahŕňa: Medzinárodnú letenku, sprievodcu, vlastné prenajaté vozidlá + pohonné hmoty, vstupné, ubytovanie v hoteloch strednej kategórie a moteloch, parkovné a cestné poplatky, organizačné zabezpečenie ESTA formuláru, poistenie CK voči insolventnosti.
Cena nezahŕňa: letiskové taxy, stravu, poplatok za ESTA, poistenie lieč. nákladov.

Ázia
Turkmenistan a Uzbekistan

 

 • Samarkand a Buchara – symboly Hedvábné stezky
 • Poušť Karakum, jezero Ajdarkul, veletok Amudarja
 • Dávná i nedávná minulost Taškentu a Ašchabádu
 • Zaniklé pouštní oázy a životem překypující tržiště
 • Zkrácená 12denní varianta – samostatný Uzbekistán

PROGRAM

Po mnohá staletí byli lidé Východu a Západu propojeni obchodní cestou vedoucí z Číny do Středomoří. Díky své poloze se Střední Asie, a zejména Uzbekistán, stala klíčovým dopravním uzlem na této tzv. Hedvábné stezce, která se odtud větvila do několika směrů, do dalších zemí. I když jsou dny Hedvábné stezky již ty tam, můžeme si ještě dnes její slávu připomenout nádhernými památkami Samarkandu, Buchary, Šachrizábzu či Chivy. Atmosféru zaniklých časů karavan nám navodí návštěva pouštních oáz nebo nezapomenutelný nocleh v jurtě s večeří u ohně. Na rušných orientálních tržištích budeme moci při nákupu tradičních textilií a keramiky obdivovat po předcích zděděné umění místních usměvavých obyvatel. Protipól k nespočetným historickým památkám obou zemí nám poskytne návštěva moderního hlavního města Turkmenistánu – Ašchabádu, jež dává okázale najevo své bohatství plynoucí z bohatých zásob nerostných surovin.

CENY a TERMINY na poziadanie

Cena zahŕňa:průvodce CK a místní průvodce, letenka vč. všech poplatků do Taškentu + 1x/2x místní přelet, doprava minibusem s místním řidičem, 9x/13x hotel ***, 1x nocleh v komfortní jurtě pro 4–6 osob, 10x/14x polopenze, informační materiály, vstupné do památkových objektů dle programu.Víza – nie sú  v cene.

 

Krásy Kamčatky
 • Panenská příroda odlehlé výspy Sibiře
 • Nejaktivnější vulkanická oblast současnosti
 • Možnost výstupu k aktivním kráterům

PROGRAM
Program tohoto zájezdu je sestaven tak, abychom v poměrně krátkém období poznali ty nejzajímavější lokality poloostrova Kamčatka, ale zároveň klade důraz na celkově mírnější tempo. Abychom mohli vychutnat krásy poloostrova v maximální možné míře, budeme mít téměř po celou dobu k dispozici terénní vozidlo. Společně s českým a ruským průvodcem doprovodí skupinu také kuchař, který bude připravovat polopenzi po celou dobu pobytu na Kamčatce. Kromě pěších túr ve vyhlášených vulkanických oblastech nechybí v programu náštěva etnografického muzea a stylové vesnice Esso, plavba po řece Bystraja nebo koupání v termálních bazénech.

CENY a TERMINY na poziadanie
Cena zahŕňa: místní průvodce a kuchař, průvodce, letenka vč. všech poplatků do Kamčatky cca 1100 EUR, doprava minibusy a terénními vozidly, 9x ubytování v penzionu/turistické ubytovně, 3x nocleh ve volné přírodě v zapůjčených stanech, polopenze, informační materiály, vyřízení vstupních formalit a poplatky za vstup do jednotlivých oblastí.

Možnosť výletov –
lodí po Avačinském zálivu (asi 80–90 EUR dle délky trasy), vrtulníkem na Kurilské jezero nebo do Doliny gejzírů (asi 750 EUR za 3 hodiny letu a 3 hodiny pobytu na místě).
Náročnost: Všechny túry a výstupy podnikneme nalehko, přesto je třeba počítat s chodecky místy náročnějším terénem bez stezek a s denním převýšením 600 až 1400 m.
Klima: Poněkud drsnější s proměnlivým, často větrným počasím; příznivé teploty jsou zde v létě srovnatelné s jižní Skandinávií.
Poznámka: Vzhledem k velmi aktivní vulkanické činnosti v průběhu roku 2013 bude program pro sezonu 2014 přizpůsoben aktuálním podmínkám.

Ázia
Annapurna – panorámy pre každého
termin na požiadanie

PROGRAM
1. – 3. deň: Odlet z Viedne a prílet do KATHMANDU (1345mnm). Dokúpime si zvyšné veci potrebné na trek, spravíme si prehliadku historického centra s námestím DURBAR (UNESCO), nazrieme do paláca KUMARI – živej bohyne, navštívime chrám PASHUPATINATH a kremačný ghát na brehu rieky Bagmati, nevynecháme ani jednu z najsvätejších stúp mesta BOUDHANATH (UNESCO) a spravíme si výlet do neďalekého mesta PATAN pozrieť si jeho stredoveké centrum (UNESCO). Presun prenajatou dopravou do mesta POKHARA. Tu prespíme.
4. – 6. deň: Naša horská výprava ožíva – začíname šľapať, aktívny oddych od nášho sveta plného stresu, vydávame sa smer NAYA PUL. Denne je to cca 6 hodín chôdze. Presun do TIKHE DHUNGA (1495 mnm), prvý trekový deň začíname pozvoľna, noc v lokálnom guesthouse. Ďalší deň prejdeme do GHOREPANI (2850 mnm), kde prespíme pred výstupom na vrchol POON. Trek na POON (3193 mnm), kde prenocujeme, aby sme si ráno mohli užiť jedinečný východ slnka spoza horizontu majestátnej panorámy nepálskych veľhôr.
7. – 9. deň: Zobudí nás južná strana Annapurny zaliata ružovým svetlom vychádzajúceho slnka. Prechod na TADAPANI (2530 mnm), príroda navôkol nám prináša endorfíny a dobrú náladu. Ďalší deň sa presúvame do našej poslednej trekovej zastávky – NYAPUL, odkiaľ sa už prenajatou dopravou dostaneme do Pokhary. Noc strávime v civilizovanejšom hoteli, na aké sme boli zvyknutí doteraz. Ráno presun naspäť do Kathmandu.
10. – 11. deň: Čakajú nás posledné nádychy v Nepále… ku ktorým patrí ako tradičný nepálsky set v cestovateľskej reštaurácii, tak aj pivo značky Mt. Everest – kto si dá? Posledné nákupy darčekov, tu si vyberiete aj pre seba! Letíme už žiaľ domov, no máme na čo spomínať… Prílet do Viedne, presun našou dopravou do Bratislavy a Trnavy.
CENY a TERMINY na poziadanie
Cena zahŕňa: Sprievodcu CK  a miestnych sprievodcov, medzinárodný spiatočný let Viedeň – Kathmandu, nosiča batožiny, dopravu, ubytovanie v hoteloch a guesthousoch, raňajky v cene počas celej cesty, obedy a večere počas dní treku v guesthousoch, poistenie CK voči insolventnosti.
Cena nezahŕňa: Víza pri vstupe do krajiny, letiskové taxy, stravu v mestách Kathmandu a Pokhara, vstupné, poistenie lieč. nákladov.